Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Na Štěpánský běh jste srdečně zváni! Závodit i povzbuzovat!

 PRACHATICE - 19. prosince 2017 - 9:36 - Den 26. prosinec je pro mnoho běžců nejen druhý svátek vánoční, ale i termín Štěpánského běhu v Prachaticích. Letošní 38. ročník hlavního závodu na 10 kilometrů je v pořadí již 13. ročníkem Memoriálu Jindry Fiedlera a je opět součástí Jihočeského běžeckého poháru (JBP).

 Z redakční pošty: Jan Kocourek

   Pořádající tým, Atletický oddíl TJ Tatran Prachatice, má opět na programu závody dětí, dorostu a dospělých na 5 a 10 km. Nejmenší děti vyběhnou na trať společně s rodiči v 10:00 od Městského stadionu a dospělí se vydají na trať společně v 11:00 po silnici na Leptač a zpět, tak jak ji tenkrát, před 38 lety, ustanovil zakladatel závodu a vynikající maratonec Jindra Fiedler.

   Trať hlavního závodu je už oficiálně změřena a značena, a tak je možné každý den spatřit na trati trénující sportovce. Závodů se zúčastňuje každým rokem více závodníků, a tak vídáme v závodním poli nejen běžce, ale i závodníky aktivní v jiném sportovním odvětví nebo jen hobby běžce. Tady je zajímavé sledovat, kdo ze závodníků bude v cíli dřív, jestli výkonnostní závodník na 10 km anebo "hobbík" na 5 km.

   Letošní závod na 10 kilometrové trati rozhodne výsledky celého seriálu JBP. Stejný počet bodů mají Josef Soukup (40+) a Jiří Csirik (Atletika Písek), který má o dva závody méně. Jiří Csirik se již třetí měsíc připravuje na sezonu v Keni s nejlepšími maratonci světa.

   Elektronická čipová časomíra umožňuje přihlásit se k závodu předem na www.sportsoft.cz. Pro předem přihlášené závodníky připravili pořadatelé dárek od sponzora - funkční nákrčník a občerstvení, které mohou využít i diváci.

   Pořadatelé zvou všechny příznivce sportu, aby přišli povzbudit nejen děti, vnoučata, rodiče, ale i závodníky hlavního závodu. Zároveň pořadatelé děkují všem sponzorům, bez kterých by nebylo možno závod pořádat. Velký dík patří Městu Prachatice, zejména Sportovnímu zařízení za vynikající zázemí, které poskytuje závodníkům i pořadatelům.
Více informací na Fb Štěpánský běh.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist