Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Děti v MŠ už vědí, co je vyšetření preventivní oční screening

 PRACHATICE - 16. prosince 2017 - 11:55 - Již se stalo dobrou tradicí že vždy během prvního pololetí každého školního roku probíhá na všech pracovištích prachatické mateřské školy preventivní vyšetření zraku dětí. Letos se uskutečnilo v minulých dnech.

 Z redakční pošty: Text a foto - Mirka Studená

   Do škol přijeli vyškolení zdravotničtí pracovníci, kteří pomocí speciální vyšetřovací kamery provedli bezkontaktní screening očí. Děti toto vyšetření nestresuje, nebojí se a vnímají jej spíše jako hru mezi kamarády a ve známém prostředí.

   Přestože toto vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami, zájem rodičů o ně každoročně roste, a to je dobře. Čím dříve je případná oční vada odhalena a léčena, tím vyšší je šance na úspěch. Zdravé oči jsou důležité i pro celkový zdravý vývoj dítěte.

   Vyšetření je vyhodnoceno diplomovaným specialistou s odbornou garancí očního lékaře. Přibližně do čtrnácti dnů obdrží rodiče písemné potvrzení, kde jsou zaznamenány naměřené dioptrické hodnoty očí, případně doporučena návštěva očního lékaře.

   Jsme rádi, že spolupráce prachatické mateřské školy s tímto odborným zařízením je vítána i rodiči našich dětí a že mnohým z nich pomůže včas oční vadu vyléčit.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist