Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Klarinetový soubor Prachatice zlatý na Pražských Vánocích

 PRAHA/PRACHATICE - 14. prosince 2017 - 15:25 - Prachatický klarinetový soubor se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem a Jiřím Peckou se minulý víkend zúčastnil Mezinárodního hudebního festivalu Prague Christmas (Pražské vánoce) a v soutěžní části festivalu zabodovali ve své kategorii zlatým oceněním v podobě Zlatého pásma.

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice, z. s.

   Přestože by kdokoliv čekal, že soutěž bude zaměřena výhradně na vánoční repertoár, tentokráte soubor zařadil technicky náročné skladby rozličných stylů a žánrů. A vyplatilo se. Porota ocenila kvalitu ladění, rytmickou stránku i úpravy skladeb. Soubor tedy získal svou v pořadí čtrnáctou zlatou cenu, ze které se upřímně raduje.

   Vedle soutěžní části festivalu se také zúčastnil benefičního koncertu v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze, kde společně s dětským sborem zahrál veřejnosti, složené z turistů a návštěvníků hlavního města. I zde vytvořil skvělou hudební atmosféru a vystoupení bylo odměněno dlouhým potleskem.

   V současné době vedle soutěžní aktivity prochází Klarinetový soubor Prachatice sérii vánočních a adventních koncertů. V minulém týdnu to byl koncert v Třeboni, následuje koncert v Českých Budějovicích v koncertní síni Jeremiášova ve čtvrtek 14. 12. od 19:00, poté v Husinci v sobotu 16. 12., ve čkyňské synagoze 17. 12. a v Trhových Svinech 20. 12.

   Na vánočních koncertech vystupuje soubor s pěveckou posilou v podobě Petry Sovové, členky souboru prachatických klarinetů. Srdečně zveme přátele, posluchače i zájemce. Rádi bychom také poděkovali všem za to, že nám drží palce.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist