Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Mikulášská zábava zdravotně postižených ve Volarech

 VOLARY - 13. prosince 2017 - 15:59 - Svaz tělesně postižených ČR z.s. M.O. Volary uspořádal v pátek 8. prosince pro své členy Mikulášskou.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Cinkáním zvonečku jako v pohádce zahájil předseda volarské organizace Augustin Sobotovič zajímavý večer s překvapením. Na úvod poděkoval za to, že přišlo mnoho členů, a zhodnotil odcházející rok. Přivítal starostku města Martinu Pospíšilovou s místostarostou Ladislavem Toušem a poděkoval vedení města za podporu a spolupráci.   Starostka Martina Pospíšilová poděkovala za pozvání. "Dnes nezveme my vás, ale jsme rádi, že jste vy pozvali nás," řekla úvodem. Poté zhodnotila spolupráci s nejstaršími spoluobčany, poděkovala jim za spolupráci a za vše, co pro město stále i v pokročilém věku dělají.

   Krátce bilancovala odcházející rok, a co se ve Volarech událo za oněch 365 dní. Pozvala nejen přítomné, ale i ostatní Volarské na 21. prosinec, kdy se bude ve volarské muzejní peci bude péct vánoční pečivo a vánočky. Poté přednesl Ladislav Touš pěknou báseň od neznámého autora o tom, jak rozkvetly Volary.   A na závěr první části přišlo překvapení, za rachotu řetězů a zvonce, přiběhl mezi přítomné čert. Dlouho však neřádil, neboť krátce po něm sestoupili shůry svatý Mikuláš a anděl. A oba hned - pekelníku, pekelníku máš zde jinou robotyku, a tak se do ní ihned dej, dej, a mok čertovsko-božský nalévej... Pravá svatá Mikulášská trojice rozdávala dárky sladké a čertisko rozlévalo mok rezavý, plný bylinek, který prý z okolních luk a Volarského potoka vznikl.   No a poté se již tančilo v pekelném i andělském tempu a do rytmu i skoku hráli oblíbení a všem u nás známí Kůrovci z Kašperských Hor.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist