Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Děti se ve svém Paraplíčku dočkaly mikulášské nadílky

 PRACHATICE - 12. prosince 2017 - 10:49 - Adventní čas je obdobím čekání a těšení. Zejména pro děti bývá čekání nekonečně dlouhé. Ale pak to přijde...

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Mirka Studená, Helena Turková, MŠ Česká – Paraplíčko, Prachatice

   „Kdy už ten Mikuláš přijde, bude s ním také anděl, neodnese mě čert a co když dostanu uhlí a brambory?“ Abychom dětské strachy odehnali a dny, které ještě do Mikuláše zbývaly, si užili, pustili jsme se všichni společně do práce.

   V celé školce se pilně kreslilo, lepilo, stříhalo, malovalo a do toho se ozývaly mikulášské i čertovské básničky a písničky. Týden utekl jako nic a v pátek se ve všech třídách objevila velká i malá peklíčka, čertovské řetězy i rohy a nacvičená vystoupení zněla přímo andělsky. Jenom to ještě vydržet do mikulášského úterý!

   A už je to tady! Neslyšíte něco? Z chodby se ozvalo cinkání zvonečku a řinkot řetězu, otevřely se dveře a Mikuláš s čertem a andělem byli ve třídě. Některé děti měly černé svědomí a opravdu zjistily, že ten čert všechno ví a jejich hříchy má zapsané ve veliké pekelnické knize. Byl to ale dobrák a za písničku, básničku a příslib polepšení všem zlobílkům odpustil.

   Mikuláš nakonec dovolil andílkovi rozdat nadílku úplně každému.
A protože již holčičky i kluci věděli, že je u nás na návštěvě hodný čert, chtěli si ho i s andělem a Mikulášem ještě trochu užít. Ze třetí třídy byl rázem taneční sál a všichni jsme se vyřádili na čertovské diskotéce.

   Spolu s nadílkou si děti domů nesly také vlastní výrobky a mnoho společných zážitků. Vzpomínka na ně jim určitě zpříjemní to další dlouhé čekání, tentokrát na Vánoce.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist