Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 PRACHATICE: Kulatý stůl o kvalitě života seniorů a péče o ni

 PRACHATICE - 9. prosince 2017 - 11:40 - Péče orientovaná na kvalitu života seniora - tak se jmenoval kulatý stůl, který připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) – krajská koordinátorka projektu Implementace politiky stárnutí na krajích Alena Bártíková z odboru rodinné politiky a politiky stárnutí z MPSV. Kulatý stůl se uskutečnil ve Vyšší odborné škole sociální v Prachaticích za účasti několika přednášejících.

 Z redakční pošty: Připravila Hanka Rabenhauptová (RH+)

   Alena Bártíková představila samotný projekt Implementace politiky stárnutí na krajské úrovni. Podělila se o osobní zkušenosti z praxe s Biografickou koncepcí péče v roli mentora klinické praxe a sociálního pracovníka. O systému integrovaných podpůrných služeb, koordinátorovy podpory a péče na městě hovořila Hanka Rabenhauptová z městského úřadu. Nabídla i film Možnosti a zájmy nejen obecní, který právě popisuje možnosti péče a podpory v Prachaticích.

   Hospicovou a paliativní péči přiblížil na mnoha konkrétních příkladech ředitel prachatického hospice Robert Huneš. Závěr patřil Spiritualitě v kontextu sociální péče o seniory přednesené Věrou Suchomelovou z teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

   Pro studenty bylo odpoledne přinejmenším inspirující. Je potřeba o věcech kolem stárnutí hovořit právě s mladou generací, lidmi, kteří budou s cílovou skupinou, možná až dostudují, pracovat. A jak na závěr řekl Robert Huneš: „Zvyšujeme naději, že se o nás někdo také postará“.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist