Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Šmejdi v KreBulu už nejsou! Mluvilo se o nekalých praktikách

 PRACHATICE - 8. prosince 2017 - 10:01 - Doby, kdy předváděcí autobusy svážely seniory na akce, jsou již pasé. Ale obchodníci, kteří využívají nekalé obchodní praktiky, známí pod pojmem „šmejdi“, si našli i jiné způsoby. Trh byl přesycen, ale i tak se objevily díry, které vyplnila agresivita, manipulace, nátlak a ponižování se strachem.

 Z redakční pošty: Za KreBul, o.p.s., Zdeněk Krejsa a Jiří Gabriel Kučera, poradci Občanské poradny Prachatice

   O praktikách, ze kterých mrazí, se mluvilo v KreBul, o. p. s. Lži a promyšlená manipulace, kdy na obyčejný telefonát s výhrou (tentokrát místo mobilů to byly ponožky) skočil „náš herec v převleku“. Po převzetí ponožek zdarma mu byly zaslány další a stal se členem klubu, kdy jeho povinností bylo kupovat každé tři měsíce nové ponožky za horentní sumy.

   Účastníci také hledali chyby v další ukázce – faktuře, která se fakturou stala až po zaplacení a znamenala čtvrtroční splátky něčeho, co člověk nepotřebuje.

   Poslední setkání v domě Křižovatka u parku s názvem: „Co mám dělat, když… aneb šmejdi útočí,“ se uskutečnilo ve čtvrtek 30. listopadu. Účastníci setkání měli o čem přemýšlet a sami sdělovali své zkušenosti. A že jich bylo! Takže, víme, že se nedáme a jsme připravenější!

   KreBul, o.p.s., realizuje po celý rok preventivní aktivity na téma dluhové a finanční problematiky a z oblasti obrany spotřebitele. Besedy a semináře pro žáky, studenty, veřejnost i seniory jsou podpořeny městem Prachatice v rámci prevence kriminality 2017 v projektu Bezpečně doma i v obci, podpořené Jihočeským krajem a ICOS, o.p.s. Český Krumlov, v rámci projektu Ministerstva průmyslu a obchodu v projektu Bezplatné spotřebitelské poradenství v roce 2017.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist