Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Terapeutické víkendy v režii Červeného kříže v Prachaticích

 PRACHATICE - 30. listopadu 2017 - 9:36 - Lidem, kteří na sobě a svých životech chtějí pracovat, chtějí žít bez agrese, byly  a budou věnovány terapeutické víkendy v režii Červeného kříže.

 Z redakční pošty: Martina Vondrušková, Jan Kobylka

   Ve stresu reagujeme čtyřmi možnými způsoby (jde o zjednodušení): útokem či agresí; útěkem či stažením se, střídáním obojího nebo zamrznutím. Útok, agrese, obojí je tedy naprosto přirozenou součástí naší evoluční výbavy. Je neoddělitelnou částí naší lidské přirozenosti. Agresi u lidí, stejně jako u zvířat, vyvolává frustrace, zloba a strach. Mějme ale na paměti, že i pokud volíme útěk, prožíváme zlobu, a ta v nás zůstává.

   A důsledky kumulované zloby? Bývají děsivé: Někdy to je naprosto nečekaný útok, kdy se všichni diví, protože dotyčný byl přece celý život tak hodný a z ničeho nic. Například tichá nenápadná žena zabije ve spánku manžela kladivem. Jiným děsivým důsledkem bývá celá série vážných chorob, včetně rakoviny. Okolí to pak komentuje: Taková hodná, chuděra, celý život se ho bála, pořád se něčeho bála…

   Díky podpoře Ministerstva vnitra ČR se letos uskutečnila víkendová setkání věnovaná právě zvládání agrese a násilí v mezilidských vztazích. Lektory terapeutických víkendů byli Jan Kobylka a Květa Kadlecová. Cílem bylo, aby si účastníci uvědomili zdroje a kořeny své vlastní agresivity, dále to, co jejich agresi spouští, jak se projevuje, jaké bývají důsledky. Jde o to dostat do plného vědomí zdroje a situační kontexty vlastní agrese.

   Konečným cílem je naučit se těmto situacím předcházet, a pokud už se agrese rozjede, aby neměla nevratné důsledky. Tomu posloužily i nácviky dovedností určených ke zvládání vlastní zloby a agrese, včetně nácviků autoregulačních technik a komunikačních dovednosti, které vedou obecně k lepšímu zvládání krizových situací.

   Terapeutické víkendy plánujeme také v roce 2018, přihlásit se bude možné prostřednictvím Oblastního spolku ČČK Prachatice na telefonní čísle 724 367 840 nebo e-mailu prachatice@cervenykriz.eu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist