Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Děti z MŠ Paraplíčko zažily proměnu své školky na hustý les

 PRACHATICE - 29. listopadu 2017 - 16:00 - Tohle je dřevěné, ale odkud se to dřevo vzalo? Během dalšího tematického dne, který si na úterý 28. listopadu připravila druhá třída, se všechny děti z Mateřské školy Paraplíčko v Prachaticích odpověď dozvěděly.

 Z redakční pošty: Text a foto - Mirka Studená, MŠ Česká – Paraplíčko

   Paní učitelka Cháberová k nám do mateřské školy pozvala zaměstnance NP Šumava Josefa Štemberka. Během zajímavého vyprávění jsme zjistili, že dřevo je ze stromů, proč je důležité chránit a pěstovat šumavské lesy, které stromy na Šumavě rostou, jak se jmenují ty listnaté a které jsou jehličnaté. Když pan Štemberk dětem představil nejznámější zvířecí obyvatele Šumavy - rysa a tetřeva -  děti z jejich maket ani oči nespustily.

   Na to, aby se třída proměnila v hustý šumavský les, stačila jednoduchá otázka: „Kdo z vás chce být strom?“ Ti, kteří se stromem nestali, si vytáhli z kouzelného sáčku obrázky zvířat, motýlů, ptáků i hadů. Úkol umístit je do prostředí podle toho, kde jednotliví živočichové žijí, zvládly děti s malou pomocí svých učitelek úplně bez chybičky.

   Ještě jedna úloha na děti čekala. Celý šumavský les i s jeho obyvateli nakreslit. Ale tohle opravdu vůbec těžké nebylo a zvládli to všichni včetně našich nejmenších prvňáčků.

   Protože byly děti moc šikovné, dostaly od pana Štemberka krásné dárky – obrázky lesních zvířátek nejen papírové, ale také vyřezávané ze dřeva.
Věříme, že dnešní návštěva nebyla poslední a tato vydařená akce se stane začátkem dlouholeté spolupráce mezi naší mateřskou školou a Národním parkem Šumava.

7

7

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist