Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Poetické odpoledne Střední pedagogické školy v Prachaticích

 PRACHATICE - 28. listopadu 2017 - 15:50 - Ve středu 22. listopadu se konalo v Galerii Dolní brána Poetické odpoledne v rámci festivalu Den poezie.

 Z redakční pošty: Hanka Patrasová, foto - Zdeněk Přibyl

 

   Festival Den poezie začínal před 19 lety jako jednodenní svátek poezie konaný 16. listopadu, v den narození Karla Hynka Máchy. Od té doby se rozrůstá a nyní je to festival otevřený všem, kteří chtějí po dobu více než dvou týdnů vždy v listopadu oslavovat poezii způsobem, který si sami zvolí. Každoročně se koná v mnoha městech celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi.

   Střední pedagogická škola v Prachaticích se do festivalu Den poezie zapojuje opakovaně. Letošním tématem festivalu byl Labyrint světa. Žáci vyšších ročníků propojili poezii a prachatické instituce a připravili pro žáky prvních ročníků labyrint, ve kterém navštívili například Galerii Dolní brána, Prachatické muzeum, Městskou knihovnu, Muzeum české loutky a cirkusu a další místa. Na každém místě žáci nalezli básnický text, se kterým dále pracovali.

   Pro veřejnost bylo připraveno právě Poetické odpoledne, které bylo ohlédnutím za školním kolem Pedagogické poemy. Přehlídka Pedagogická poema je setkáním žáků a pedagogů středních pedagogických škol. Posláním přehlídky je setkávání umělecky orientovaných žáků v oblasti přednesu, čtení a improvizace, rozvoj žáků v těchto oblastech a motivace pro další umělecké a pedagogické aktivity.

   Žáci si pro přednes mohou vybrat  poezii nebo prózu pro děti nebo pro dospělé. V rámci poetického odpoledne jsme mohli slyšet jeden text pro děti od Rudolfa Čechury. Dále zazněly texty Ivana Andrejeviče Krylova, Tomáše Přidala, Shela Silversteina, Petra Stančíka, Květy Legátové, Bohumila Hrabala a dalších autorů.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist