Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatický sbor Fontána koncertoval v Hluboké nad Vltavou

 HLUBOKÁ NAD VLTAVOU/PRACHATICE - 25. listopadu 2017 - 10:15 - Další z letošních podzimních dnů si prožil svůj soumrak a přivítal se s přicházející nocí. V 19:00 hodin v úterý 15. listopadu se skrze klenbu kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou s hvězdami schovanými za mraky přivítala také prachatická Fontána.

 Z redakční pošty: Text - Marcela Haspeklová, foto - Bedřich Kubálek

   Tři desítky děvčat pěveckého sboru rozestoupených v prostoru chrámu do čtyř světových stran zahájily svůj koncert kánonem Gloria. Postupné přidávání se jednotlivých hlasových sekcí mělo dramatický účinek. Piano postupně sílilo v mocné forte a zvuk se linul z jednoho rohu do druhého. Posluchač byl tak přímo ve středu dění.

   Do tmy pak zazněl krátký text jako úvod k písni Buď pozdraveno, světlo. V závěru skladby se děvčata přesunula před oltář. Za zpěvu bylo ze světýlek vytvořeno v houslovém klíči písmeno „F“. Poté se v kostele pomalu rozsvítilo.

   Následující program byl rozdělen do tří částí. V první sérii se představil sbor s pěti skladbami v různých jazycích. Nechyběla mezi nimi ani latina a angličtina. Posluchač si však mohl vychutnat i tradiční africký tradicionál. Střední část programu byla zahájena i ukončena čtením úryvků z knihy Šumava domovem v podání Marcely Haspeklové.

   Hudebně se pak představily v sólových skladbách sbormistryně Petra Sovová s klavírním doprovodem Anny Malechové a Martina Pivoňková s písněmi Žalm 8 a Modlitba. O poslední část programu se opět postaral celý pěvecký sbor. Zazněla například skladba Ave crux v úpravě Mikoláše Troupa nebo Andělé moji od Jaromíra Nohavici v úpravě Petry Sovové.

   Atmosféra koncertu i výkon všech protagonistů byly úžasné, o čemž svědčil závěrečný potlesk obecenstva vstoje. Myslím, že můžeme a máme být na co pyšní. Poděkování patří všem účinkujícím a především pak Otci Tomasi van Zavrelovi, který Fontáně koncert v hlubockém kostele umožnil.

   Koncertu byl přítomen také starosta Hluboké nad Vltavou, pan senátor Tomáš Jirsa. I jemu tedy patří touto cestou dík.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist