Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Laskavci žijí na Vodňance. Potěšili nemocné děti, ale i seniory

 PRACHATICE - 21. listopadu 2017 - 15:23 - Pondělí 13. listopadu bylo v Základní škole Vodňanská v Prachaticích Dnem laskavosti. Jak tento neobvyklý den nazvaný Jsem laskavec vypadal? Dva příklady.

 Z redakční pošty: Petra Sandanyová, ředitelka, Základní škola
Vodňanská 287, Prachatice

   V rámci tohoto speciálního dne jsme se s žáky z 6. A rozhodli, že i my přispějeme nějakou drobnou laskavostí jako svou troškou do mlýna. Vypravili jsme se na návštěvu dětského oddělení prachatické nemocnice, kde žáci předali dětem - pacientům starší časopisy a knížky.

   Sestřičky a paní učitelka z nemocnice nás velmi mile přijaly a provedly po oddělení. Když žáci viděli, že svým činem udělali jiným a navíc ještě i mladším dětem radost, bylo na nich vidět, že sami mají radost, takže naše drobná akce splnila svůj účel. Ještě jednou děkuji i rodičům, že se uvolili a již nepotřebné publikace a tiskoviny věnovali.

  Na výtvarné výchově jsme se rozhodli s dětmi využít obrázky, které jsme vytvářeli pro adventní trhy jako dárky pro vedení školy a pro seniory v Domově seniorů Mistra Křišťana k pondělnímu Dni laskavosti. Obrázky předávali členové žákovské rady Karolína Novotná a Ondřej Brom.

   Využili jsme možnosti připojit se k VII. B Pavla Študlara a společně jsme odešli do Domova seniorů Mistra Křišťana, kde jsme obrázek předali a zazpívali několik lidových písní z našeho regionu. Podle reakcí shromážděných seniorů bylo vidět, že jsme se trefili do jejich chuti a byli jsme rádi, že jsou tak laskaví a někteří zpívají s námi.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist