Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Plínky a dudlíky v prachatických kasárnách? Portusáček 2

 PRACHATICE - 17. listopadu 2017 - 21:12 - Náročná rekonstrukce prostor ve starých kasárnách v Prachaticích byla dokončena v závěru října a ve středu 1. listopadu přivítaly první děti „tety“ ve zbrusu novém zázemí DS Portusáček 2. Projekt finančně podpořila částkou Evropská unie – Evropský sociální fond prostřednictvím programu Zaměstnanost.

 Z  redakční pošty: Mgr. Jitka Kotrbová, Portus Prachatice, o.p.s.

   Plínky a dudlíky, smích a první žvatlavá slůvka – místo rázného vojenského kroku a drsných vtipů - se teď vracejí ozvěnou dlouhých chodeb a nově zrekonstruovanými prostorami historické budovy bývalých kasáren.

   Pokud by se nějakým hnutím osudu podařilo zvídavému cestovateli časem nastavit místo 15. září 1875, kdy byla zbrusu nová budova kasáren obsazena 18. praporem polních myslivců, datum o takových 142 let a několik dní později (při cestování časem se stane ledacos), mohl by si hned také objednat sezení, či spíše ležení, na pověstné Freudově pohovce. Ocitl by se totiž uprostřed čilého ruchu, kdy stavební práce právě vystřídaly něžné ruce hodných tet z RC Sluníčko a stěny kdysi dočasného domova tvrdých mužů zabydlely malbami roztomilých zvířátek a pohádkových postaviček. To vše proto, aby se dětem, budoucím uživatelům prostor, podařilo lépe překonat první okamžiky odloučení od rodičů.   Jak už to bývá nejen v pohádkách, idylickému obrazu předcházely měsíce náročných projektových příprav a ještě náročnějších stavebních úprav. Vybydlené prostory kasáren bylo zapotřebí z gruntu rekonstruovat tak, aby vyhovovaly přísným požadavkům všech dotčených orgánů. Vyměnila se ztrouchnivělá okna, otloukly se zvětralé omítky, zavedly nové vodovodní, odpadní i elektrické sítě, položila se nová podlaha, vybudovalo se hygienické zázemí, kuchyňský kout a šatna.   Pořídily se herní a výchovné prvky, nábytek, postýlky, elektronický evidenční systém. Jednoduše se to „se“ napíše, ale kdo někdy rekonstruoval třeba jen bytové jádro nebo postavil boudu pro psa, ví, že je za tím schována spousta práce konkrétních lidí – Terka, Petr, Michal z Portusu – bez nich a jejich obětavého úsilí ve volném čase by to nebylo možné. Velikou pomocí byl i vstřícný přístup Města Prachatice, pronajímatele prostor v kasárnách, především při výměně oken.

   Začátkem listopadu překročily práh Portusáčku 2 první děti – Viktorek, Vilmička, Samík, Daník, Filípek a Elenka (nejmladšímu dítěti je 14 měsíců, nejstaršímu 2 a půl roku). Jejich rodiče tak získali možnost věnovat se svému zaměstnání s vědomím, že o jejich děti je s láskou a péčí kvalifikovaně postaráno.   RC Sluníčko rozšířením poskytovaných služeb o DS Portusáček 2 vytvořilo kompletní nabídku péče o děti od 1 roku věku až do předškolního věku. Flexibilním přístupem k potřebám rodičů umožnilo překonat zásadní překážku v uplatnění na trhu práce a zvýšit jejich konkurenceschopnost.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist