Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Výtvarný workshop reprezentoval Město Volary v Teplicích

 TEPLICE/VOLARY - 14. listopadu 2017 - 10:45 - První z řady výstav Výtvarného workshopu Volary se uskutečnila 17. října v prestižní Městské Galerii zahradní dům v Teplicích. Byla spojená s koncertem smíšených studentských sborů z Univerzit v Ústí nad Labem a Plzni a saxofonového kvarteta SaxWork pod uměleckým vedením Kateřiny Pavlíkové. Výstava potrvá do 13. prosince.

 Z redakční pošty: Text - Vít. V. Pavlík, foto - Šárka Coganová

   Tento kulturní zážitek ještě umocnil slavnostní atmosféru celé vernisáže obrazů v překrásném prostoru teplické barokní vily. Výstavu otevřeli náměstkyně primátora Města Teplice Radka Růžičková a místostarosta Města Volary Ladislav Touš.

   Myšlenka pořádat tento přeshraniční projekt ve Volarech,  známý pod zkratkou VWV, vznikla během neformálních setkání s doc. Vladimírem Šavlem. Vzájemným propojením našich sil a předsedy BBK Niederbayern (profesní organizace umělců Dolního Bavorska) Huberta Hubera se podařilo letos zorganizovat již druhý ročník Mezinárodního výtvarného workshopu ve Volarech.

   Nesmírně si také vážím vstřícného postoje Města Volary k organizaci a podpoře výtvarných kulturních projektů. Obou ročníků se dohromady zúčastnilo 19 profesionálních špičkových umělců z Česka, Německa a Rakouska.

    V příštích letech plánujeme oslovit i umělce ze vzdálenějších částí Evropy. Smyslem každého profesního setkání je konfrontace, diskuse, navázání nových pracovních vztahů a přátelství. Právě ona různorodost a pestrost uměleckých názorů i technik je tím nejcennějším přínosem, který umožňuje vnímat nové zkušenosti a inspirace.

   Výtvarné umění podobně jako hudba je založeno na vztahu subjektivní vize a technických schopností. Auguste Renoir jednou poznamenal, že "...malba není jen pouhé snění s otevřenýma očima, ale především řemeslná zručnost." Z workshopu ve Volarech se rozhodně řemeslná zručnost nevytrácí. Důkazem toho je soubor více než dvaceti děl, který zůstává ve sbírce Města Volary.

   Spojením dvou myšlenkových proudů – výtvarné realizace a prezentace města - vznikla idea vytvoření tradice výtvarného workshopu v šumavské krajině - jihočeském městě Volary.

   Cílem tohoto projektu je uspořádat akci mezinárodního významu, kdy vzniklá umělecká díla přitáhnou pozornost odborné i laické veřejnosti a zviditelní město samotné.

   Nad celým, projektem převzala osobní záštitu starostka Města Volary paní Martina Pospíšilová.   Umělci, kteří se workshopu zatím účastnili: Teodor Buzu, Šárka Coganová, Dieter Drexl, Zdeněk Harazin, Lenka Herzogová, Hubert Huber, Alois Kračmar, Wolfgang Kretzer, Meinrad Mayerhofer, Hana Matuštíková, Jan Samec, Lenka Sárová – Malíská, Vít V. Pavlík, Tomáš Pergler, Christine Perseis, Vlastimil Slabý, Vladimír Šavel, Pavel Talich a Barbara Zehner.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist