Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Rodinka: V sobotu nakupte potraviny v Penny. Jde o sbírku

 PRACHATICE - 10. listopadu 2017 - 15:05 - Přijďte v sobotu 11. listopadu nakoupit potraviny do Penny Marketu v Prachaticích. Přispějete tím na dobrou věc v rámci Národní potravinové sbírky, která již pátým rokem probíhá v České republice.

 Z redakční pošty: Hana Bártová,SASRD Rodinka, Portus Prachatice 

   Cílem sbírky je podpořit ty, kteří nemají dostatek potravin, a zároveň upozornit na plýtvání jídlem. Hlad totiž není problém jen chudých zemí. Podle kvalifikovaných odhadů žije u nás téměř 1,5 milionu lidí na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení. Na druhé straně, agentura Ipsos zjistila, že až 40 % Čechů pravidelně vyhazuje nezkažené jídlo.

   Do Národní potravinové sbírky se každoročně zapojuje na 750 obchodů z celé České republiky. V den jejího konání mají lidé možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Vybrané potraviny a drogistické zboží poputují přímo k potřebným rodinám.

   Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi (SASRD) Rodinka, zřizovaná neziskovou organizací Portus Prachatice, o.p.s., se letos také zapojila. Pracovníci Portusu Prachatice budou, společně s našimi dobrovolníky, osobně přítomni po celou sobotu v prachatickém Penny Marketu. Využijte této možnosti, spojte příjemné s užitečným, a přijďte si popovídat s lidmi, kteří denně pomáhají potřebným, a podpořit osoby v nouzi.

   Sbírka by nemohla proběhnout bez nezištné pomoci našich dobrovolníků. Tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří se osobně podílejí na realizaci sbírky. Děkujeme paní Zdeně Hrůzové z Městské organizace svazu důchodců Prachatice. A samozřejmě také všem, kteří v sobotu 11. listopadu přijdou nakoupit do Penny Marketu v Prachaticích.
Musíme si pomáhat.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist