Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nadaní a talentovaní žáci a studenti okresu převzali ocenění

 VIMPERK - 2. listopadu 2017 - 15:15 - O středečním předdušičkovém odpoledni 1. listopadu se uskutečnilo v Městském kulturním středisku ve Vimperku slavnostní vyhlášení ankety Talent okresu Prachatice 2017.

 Z redakční pošty: Text - E. M. Hervertová, foto L. Švecová

   V letošním roce to bylo již počtrnácté, kdy se města Vimperk a Prachatice domluvila na ocenění nadaných a talentovaných žáků a studentů, a to v kategoriích sportovní, umělecká, technická, humanitní a přírodovědná. V letošním roce byla poprvé zahrnuta nová kategorie „kolektivy“.   Školy zasílají nominace svých žáků a studentů, kteří projevili své nadání a talent v uplynulém školním roce, na odbor školství městského úřadu, na který v tom daném roce připadla pořadatelská role (v letošním roce to bylo město Vimperk). Talent okresu Prachatice 2017 je tedy ocenění nadaných žáků a studentů za školní rok 2016/2017.

   Ze zaslaných nominací pak šestičlenná porota, složená z vedoucích odborů školství a čtyř pedagogů z různých škol a školských zařízení v okrese Prachatice, vybere opravdu ty nejtalentovanější žáky a studenty. V letošním roce ze 77 nominovaných vybírali: Zdeněk Kuncl, vedoucí odboru školství MěÚ Vimperk, Jiřina Dolejšková, vedoucí odboru školství MěÚ Prachatice, Jiří Machart, ředitel DDM Prachatice, Michal Roháček, zástupce ředitelky ZŠ Zlatá stezka Prachatice, Stanislav Mauric, ředitel ZŠ a MŠ Čkyně a Josef Mráz, ředitel ZŠ a MŠ Vacov.

   Vybrali rovných 50 talentů (za celých 14 ročníků této ankety zatím nejvyšší počet). Ze 77 nominovaných žáků a studentů z 11 škol okresu Prachatice bylo porotou uznáno 76 nominací. Z toho je „jen“ 68 fyzických osob, protože někteří jsou nadaní ve více oblastech, a jsou tedy nominováni ve více kategoriích.

   Slavnostním odpolednem provázel moderátor Roman Hajník. Předávání Pamětních listů a tašek s dárkovými předměty pro nominované a diplomů a knih pro oceněné talenty se postupně ujali starostové a místostarostové obou měst. V případě kategorie kolektivů obdrželi ocenění místo knihy skleněnou plaketu.

   Na úvod a na závěr přispěl ke slavnostní atmosféře tohoto odpoledne pěvecký sbor Základní školy Smetanova Vimperk pod vedením učitelky Ivany Böhmové. V průběhu odpoledne mohli všichni přítomní shlédnout dva animované filmy „Příběh ovečky“ a „Po stopách rysa“, jejichž autoři, žáci Základní umělecké školy Vimperk, byli zároveň oceněni v kategorii „kolektivy“.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist