Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Děti putovaly z prachatické knihovny do vesmíru

 PRACHATICE - 28. října 2017 - 15:23 - Městská knihovna Prachatice si připravila na podzimní prázdniny program, který vynesl dětské návštěvníky až do vesmíru. Průvodcem jim byl pan Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

   První prázdninový den se děti dozvěděly zajímavosti a cestě na Mars a o tom, jak budou první osadníci na Rudé planetě žít a co tam budou dělat. Páteční povídání se věnovalo zvířátkům v kosmu. Zvířata lidem ukazovala cestu v dobývání vesmíru a pomáhala jim poznat nebezpečí, které může v kosmu na lidské astronauty číhat.

   Ruští odborníci vysílali na vesmírné mise zejména psy, Američané se zase spoléhali na opice. Kromě nich se ale mimo naši planetu dostali i například králíci, kočky, myši nebo krysy. A nesmíme zapomenout na slavného Millerova Krtečka, který se do kosmu podíval společně s kosmonautem Andrewem Feustelem a druhá mise ho čeká v březnu 2018.

   Budeme Krtečkovi držet palce, aby i jeho druhý let proběhl úspěšně a my ho mohli po návratu přivítat třeba opět v Prachaticích.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist