Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Světlušky prozářily naše podzimní dny také na Prachaticku

 PRACHATICE - 24. října 2017 - 14:24 - Hned čtyři po dny jste mohli v Prachaticích a Lažištích potkat Světlušky čili dobrovolníky Českého červeného kříže. Zapojili do celostátní sbírky pro Světlušku - dlouhodobého projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu založeného na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

Z redakční pošty: Martina Vondrušková, OS ČČK Prachatice

   Již od roku 2003 Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu - znovu a znovu se učit životu ve tmě,  bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.

   Sbírka Světluška podporuje například ranou péči pro nevidomé a kombinovaně postižené děti, pořízení speciálních pomůcek jako je PC s hlasovým výstupem a braillským řádkem, čtecí lupy, mluvící zápisníky atp., pořízení vodících psů, načítání zvukových knih, komentování filmů a mnoho dalších aktivit určených dětem a dospělým se zrakovým postižením. Nadační fond pomáhal také lidem, které zasáhly letošní povodně.

   Zakoupením fosforeskujícího náramku, píšťalky nebo tykadel podpořili dárci pomoc lidem s těžkým osudem, ale velkým elánem do života. Světlušky na Prachaticku získaly celkem 14.005 korun. Konkrétní příběhy lidí, kterým nadační fond již pomohl, najdete na www.svetluska.net.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist