Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Den stromů v SeniorPointu Prachatice vyzdobily listy stromů

 PRACHATICE – 24. října 2017 - 14:02 - V SeniorPointu Prachatice se oslavoval Den stromů. V pátek 20. října se v tento den konají akce jako například různé prohlídky parků, arboret apod. Tento den připomíná, jak důležité pro naši planetu jsou stromy a lesy.

 Z redakční pošty: Za KreBul, o. p. s., Jiří Gabriel Kučera, koordinátor SeniorPointu Prachatice

   Díky stromům a lesům máme příznivé bioklima pro život. Staré a posvátné háje byly uctívány a proto i chráněny od nepaměti. V současné době se Den stromů slaví ve více než 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodné k sázení stromů v jednotlivých zemích.

   U nás v Česku připadá den stromů na 20. říjen, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami.

   A právě v tento den byl SeniorPoint Prachatice vyzdoben listy stromů. Jednoduchá aktivita byla připravena se seniory pro seniory. Na průhlednou folii se naskládají listy, překryjí druhou částí folie a je hotovo. Vyzdobit si můžete tak okna, dveře, vitríny…

   Těšíme se na další nápady a tvořivé akce, které jsou již připravovány.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist