Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Jak se žije zvířátkům v lese, zajímalo děti v MŠ Paraplíčko

 PRACHATICE - 19. října 2017 - 9:32 - Další společné dopoledne si pro celou školku připravili třeťáci. Na pozvání paní učitelky Petry za dětmi přijeli lektoři z Vojenských lesů a statků v Horní Plané. Aby si vyprávění o lesních zvířátkách užily všechny děti, a i ty malé všemu dobře rozuměly, rozdělili jsme se do dvou skupin.

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - kolektiv učitelek MŠ Česká – Paraplíčko

   Prvňáci a druháci přivítali návštěvu jako první, starší děti musely na besedu čekat o něco déle, ale trpělivost se jim rozhodně vyplatila. Při vyprávění o obyvatelích lesa nikdo ani nemukal a z obrázků zajíců, lišek, jelenů, divočáků a mnoha dalších zvířat děti nespustily oči. A co teprve když si směli všichni pohladit opravdovou kožešinu z kuny a lišky nebo prozkoumat jelení a srnčí parohy!

   Život v mraveništi si děti samy vyzkoušely při záchraně mravenčích larviček před nepřítelem. Do bezpečí je dokázaly dopravit úplně všechny a ve třídě jsme rázem měli klučičí a holčičí mraveniště.

   Díky paní lektorce, panu lektorovi a jejich poutavému vyprávění, jsme společně strávili příjemné dopoledne, ze kterého si děti odnesly mnoho nových poznatků, krásných zážitků a také malý dárek – pexeso s lesními zvířátky.

   A venku na zahradě potom neběhaly žádné děti, ale samé veverky, srnky, zajíci, jeleni nebo ježci. Tak moc se povídání líbilo!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist