Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Některé turistické trasy jsou uzavřeny kvůli likvidaci polomů

 ŠUMAVA - 15. října 2017 - 19:51 - Likvidace polomů po srpnové bouřce si vyžádala opětovné uzavření některých turistických tras. Informoval nás o tom Jan Dvořák, tiskový mluvčí Správy NP Šumava ve Vimperku.

 Text: Zdeněk Přibyl, mapku poskytla Správa NP Šumava

   "Od 2. října platí zákaz vstupu na některé trasy u Schwarzenberského kanálu na Stožecku. Důvodem je likvidace následků bouře, která se touto oblastí přehnala na konci srpna," uvedl Jan Dvořák a dodal: "Nechtěli jsme narušit závěr turistické sezóny více, než bylo nutné, a tak jsme naplánovali zpracování a odvoz polomového dříví ve zvýšené míře až na začátek října."    "Je potřeba zpracovat a odvézt více než 50 tisíc metrů krychlových dřeva, a to ideálně do doby, než cesty zapadají sněhem. To s sebou přináší velmi intenzivní provoz na některých turistických trasách, kudy budou kamiony odvážet dřevo," doplnil ho náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Jan Kozel.

   Z důvodu bezpečnosti jsou proto až do konce letošního roku uzavřeny turistické cesty:

Jelení Vrchy – Raškov
Rosenauerova kaplička – Jezerní smyk – Falešný metr - U buku – Říjiště
Říjiště – Chornice
Jelení Vrchy –Smolná Pec (Medvědí cesta)

   Až do konce října stále platí uzavírka Medvědí stezky a Hraniční stezky a také vstup do lesních porostů mimo značené cesty.

   "Omlouváme se za tato omezení, která jsou nutná především z důvodu bezpečnosti samotných návštěvníků a žádáme všechny, aby je respektovali," uvedl mluvčí Jan Dvořák.

   Aktuální informace jsou dostupné také na internetových stránkách www.npsumava.cz nebo na facebooku NP Šumava, případně na informačním centru ve Stožci.

Kontakty:
Telefon: 388 335 014, 731 530 466
E-mail: isstozec@npsumava.cz

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist