Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Týden knihoven ve Volarech překypoval aktivitou

 VOLARY - 10. října 2015 - 14:18 - Již tradičně se volarská knihovna zapojuje do akce Týden knihoven. I pro letošní rok čekal čtenáře i širokou veřejnost opravdu pestrý týden.

 Text a foto: Ladislav Beran 

   Jde o již mnoho let trvající akci, která jen zvýrazňuje, jaký unikát v České republice máme - největší síť knihoven v přepočtu na obyvatele na světě. Knihovna je dnes nejen místem, kde se vypůjčují knihy, ale místem veřejného internetu, audio knih a také různých výstav a zábavy.

   Ve Volarech se začalo přednáškou o stylu a image zejména v oblékání, kterou představila stylistka a vizážistka Dagmar Beranová. Přítomné dámy si mohly zahrát na modelky a moc jim to slušelo. Byl to pěkný začátek v moderním stylu.

   Pokračovalo se komiksovým workshopem, kterým provedl žáky pátých tříd komiksový scénárista Daniel Vydra. Dílnu provázely kresby ilustrátorky Markéty Vydrové. Zde se děti dozvěděly vše o komiksu, jak a kde vznikl, co má zobrazovat a jaký je jeho význam. Děti věděly, že u nás je nejoblíbenější Čtyřlístek, znaly kocoura Garfielda, Simsnovi, nechyběl Batman ani Spiderman.

   Na úvod se páťáci dozvěděli, že základem každého komiksu je strip. Jde o umělecké médium, který tvoří zpravidla obrázkový příběh, který má za sebou chronologicky jdoucí kresby. Po úvodním vysvětlení, které poskytl dětem Daniel Vydra, se děti rozdělily do skupin a vytvořily si vlastní komiksový příběh. Ten také na závěr předvedly i krátkým divadelním vystoupením.

   Vyhlášena byla také letní prázdninová soutěž bublinománie, kdy děti měly za úkol vyrobit co nejvtipnější komiksovou bublinu na téma prázdniny. Oceněni malými dárky byli Anička Fistrová, Kateřina Zvonková, Michaela Štancová a Stanislav Harant.

   Pro děti z mateřských škol následovalo zahájení projektu Včelka Mája, který má již čtvrté pokračování a v letošním roce je na téma Až já budu velký (velká). Začínalo se kadeřníky a tak se malovala hlava, poté se vystřihly vlasy, česalo se a povídalo, co vše takové zaměstnání obnáší.

   Celý Týden knihoven byl zakončen tajemnem. V zasedací místnosti městského hotelu Bobík byl hostem známý tajemnolog a scénárista Arnošt Vašíček. Bylo to náramné povídaní plné tajů o nejzajímavějších místech Čech, Moravy a Slezska i za hranicemi těchto míst. Templáři, vědmy, nástroje, ale i trocha spiritismu se promítaly, ukazovaly a povídalo se o mnohém tak, že čas plynul a končilo se ze dne až v hluboké noci...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist