Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Uprchlí vlci: Jeden u nás, druhého srazil vlak, třetí zastřelen

 BAVORSKÝ LES/ŠUMAVA - 9. října 2017 - 15:32 -  V noci z 5. na 6. října uniklo šest vlků ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu v okrese Regen. Jedno zvíře ještě minulý pátek srazil vlak. Druhé bylo o víkendu zastřeleno nedaleko návštěvnického centra Haus zur Wildnis. Jeden vlk pak přešel na českou stranu Šumavy.

 Z redakční pošty: Jan Dvořák, tiskový mluvčí, Správa NP Šumava, Vimperk

   „Ten, který přeběhl k nám, byl spatřen v sobotu 7. října odpoledne v prostoru mezi Železnou Rudou a Gerlovou Hutí. V neděli 8. října pak v oblasti Špičáckého sedla. My jsme pochopitelně okamžitě kontaktovali kolegy v Národním parku Bavorský les a také chovatele hospodářských zvířat v nejbližším okolí,“ informoval náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Martin Starý. „Následně jsme do terénu umístili odchytové zařízení. Naši pracovníci, kteří v této oblasti loví, byli také vybaveni narkotizačními střelami a pokoušejí se zvíře odchytit,“ dodal.

   Žádáme obyvatele a návštěvníky, aby se v případě setkání s vlkem k němu nepřibližovali, nebo se ho třeba nesnažili nahánět nebo krmit. Každé takové pozorování zároveň, prosím, hlaste buď pracovníkům Správy Národního parku Šumava nebo na linku Policie ČRk.

   Z devíti vlků žijících ve výběhu zmizelo šest zvířat. V západní oblasti Bavorského lesa a Šumavy se stále ještě pohybují čtyři z nich. Podle dosavadního šetření je jisté, že zvířata unikla vchodem do výběhu, který byl nalezen zcela otevřený. Zda šlo o nedbalost nebo úmysl, šetří policie.
Případné pozorování prosím oznamte pracovníkům Správy NP Šumava:
Martin Starý: 731 530 474, Jan Mokrý: 731 530 472

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist