Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Putujeme v pondělí z Čech až do dětské nemocnice v Ugandě

 PRACHATICE - 4. října 2017 - 10:18 - Povídání, promítání, zajímavé informace, příležitost k dotazům - to vše vás čeká, pokud přijmete naše pozvání na pondělí 9. října v 16:00 hodin do Radničního sálu, Velké náměstí 1, Prachatice. Dozvíme se zajímavosti z činnosti organizace Whisper, která je registrovaná jako Britská nezisková organizace, nicméně její zakladatelkou je Češka.

 Z redakční pošty: Marie Peřinková, vedoucí odboru životního prostředí, Městský úřad Prachatice

   Whisper působí v Ugandě, kde vybudovali sirotčinec a nemocnici. Pro tuto organizaci pracuje dobrovolně již druhým rokem Jiří Majer, který za nimi odjel poprvé loni v létě jako dobrovolník na léto. Letos v Ugandě opět působil měsíc v rámci své dovolené. Ačkoliv Jirka není lékař, tak si před svým letošním odjezdem udělal školení na Doktora Klauna. Tito doktoři chodí v ČR například do Motola za dětmi na oddělení, on to využil i právě pro svou cestu do Ugandy.

   Jiří Majer je nedávným absolventem ČVUT, který pracuje ve vystudovaném oboru, nicméně ve svém volném čase pomáhá v Ugandě v rámci své dovolené, zároveň v ČR pořádá i hudební akce za účelem podpory projektů v Ugandě (například inkubátor do nemocnice). Zároveň realizuje sbírkové akce na hithitu a díky svým aktivitám může krásně ukázat, že ačkoliv je zaměstnaný mimo neziskový sektor, tak pomáhat lze z ČR.

   Posluchači se dozvědí, jak to vypadá v malé nemocnici a sirotčinci v Ugandě a jak případně může člověk pomoci, i když není zaměstnancem neziskové organizace.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist