Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Blíží se tři skvělé eno-gastronomické přehlídky v Prachaticích

 PRACHATICE - 3. října 2017 - 9:36 - Stalo se, že eno-gastronomické přehlídky a město Prachatice jsou již pojmem na pomyslné mapě vinařských akcí. Je tomu tak i letos. Ve dnech 6. - 7. října pořádáme již 14. ročník Národní přehlídky – Sýry a víno, 12. ročník Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno a 3. ročník Eno-gastronomické přehlídky – Zvěřina a víno.

 Z redakční pošty: Michal Kočan, ředitel přehlídky Sýry, Ryby, Zvěřina a Víno, www.syryrybyavino.cz

   Také letošní rok přináší změny, především posunutí termínu do začátku října - důvodem je skutečnost, že září je silný měsíc, naplněný mnoha oborovými, kulturními, společenskými a sportovními akcemi. Další nezbytnou změnou je nové organizační uspořádání přehlídek. Ukázalo se, že prezentovat teplou a studenou kuchyni z ryb a zvěřiny a současně prezentovat 70 vzorků sýrů, není ideální řešení. 14. ročník národní přehlídky Sýry a víno uskutečníme samostatně v jednom dni - v pátek 6. října - a bude pojednávat jen o sýrech a vínech.

   Prvnímu dni přehlídky předchází vždy slavnostní zahájení, kterého se účastní významní hosté a odborná veřejnost. Jedním z bodů slavnostního zahájení je tradičně dražba archivních vín. Vloni byly vydraženy tři lahve za 17 000 korun, celý výtěžek šel na podporu Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

   Na letošním slavnostním zahájení se bude poprvé dražit speciální sýr, který bude vyroben v Bio farmě Slunečná. Majitel farmy Ing. Pavel Štěpánek nám sdělil, že bude vyroben z ovčího a kozího mléka a bude prezentován jako „Slunečný sýr“.

   12. ročník eno-gastronomické přehlídky - Ryby a víno a 3. ročník eno-gastronomické přehlídky - Zvěřina a víno se uskuteční v sobotu 7. října a bude jen o rybách, zvěřině a vínu.

   Rád bych se zmínil o doprovodném programu druhého přehlídkového dne - soboty 7. října:

- v 15.30 hod. - v kostele sv. Jakuba Většího v Prachaticích se uskuteční Svatohubertská mše. Po skončení mše, vystoupí trubači před Renesanční radnicí a zahájí tak druhý den přehlídky

- reklamní akce „RYBA NA TALÍŘ“ Ministerstva zemědělství, OP Rybářství na podporu a propagaci sladkovodních ryb – příprava a předvádění pokrmů z ryb, ukázka filetování ryb, prodej odborných knih apod.   Přehlídek se pravidelně zúčastňují a prezentují svá skvělá vína tři desítky našich vinařů z obou vinařských oblastí Moravy a Čech. Za dobu pořádání našich eno-gastronomických přehlídek prezentovalo svá vína více než 140 vinařů a vinařských společností. Patří jim všem velké poděkování.

   Sluší se připomenout a poděkovat také těm, kteří nás dlouhodobě podporují. Rád bych zmínil Město Prachatice, jako našeho generálního partnera, Ministerstvo zemědělství ČR, Státní zemědělský intervenční fond, Vinařský fond a mnoho dalších, bez kterých by to nešlo.

   Že se jedná o významnou akci, svědčí i tradiční udělení záštity s finanční podporou ministra zemědělství Mariána Jurečky, senátora Tomáše Jirsy a hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly (v době udělení záštity stále hejtmanem).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist