Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Počasí nakonec přálo „branné“ akci Českého červeného kříže

 PRACHATICE - 24. září 2017 - 9:40 - U příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal Český červený kříž Prachatice v Prachaticích a ve Vimperku akci, která osmi stovkám příchozích návštěvníků předvedla mnoho zajímavostí z branně bezpečnostní problematiky. Pod názvem Den branné přípravy proběhla akce 11. září ve Vimperku u Volyňky a 15. září v Prachaticích v Zahradní ulici.

 Z redakční pošty: Text - Martina Vondrušková, foto - Ladislav Beran 

   Dobrovolníci ČČK, mezi nimi i žáci ZŠ Vodňanská, ZŠ Zlatá stezka 387, ZŠ Národní, ZŠ Smetanova Vimperk, ZŠ Stachy a ZŠ Vacov, seznámili příchozí s postupy první pomoci u zástavy srdce, popálenin, masivního krvácení nebo amputace. Záchranáři ZZS se věnovali seznámení návštěvníků se základními životními funkcemi nebo resuscitací. Pracovníci Preventu 99 seznámili účastníky s riziky infekčních onemocnění nebo s postupy při poranění o pohozenou jehlu.

   Další stanoviště byla věnována například transportu raněných v podmínkách těžko dostupného terénu, zásadám evakuace nebo individuální ochrany při ohrožení, práci neziskových organizací a využití dobrovolníků při mimořádných událostech. Nezapomněli jsme ani na význam dárcovství krve a jeho důležitost.

   Členové Jihočeské záchranné brigády kynologů se vimperské akce zúčastnili i se svými psími pomocníky a převedli nejen vyhledávání zasypaných osob. Problematice dopravních nehod se věnovala Policie ČR, zajímavým zpestřením byla simulace účinků alkoholu a psychotropních látek.

   Tradičně jsme také pro zájemce připravili měření krevního tlaku a poradenství v oblasti zdravotní prevence. Jako doplnění zde byla k prohlédnutí vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Horské služby. Dalším partnerem akce je také Zdravé město Prachatice.

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací. Těšíme se na další ročníky. Tato akce byla realizována za podpory Ministerstva obrany a Města Vimperk.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist