Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Světový den první pomoci v Prachaticích si užili nejen zranění

 PRACHATICE - 19. září 2017 - 20:59 - Druhá zářijová sobota je od roku 2000 Světovým dnem první pomoci. Má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Naučit se základní dovednosti první pomoci není přitom vůbec složité, bez ohledu na věk, vzdělání či povolání každého z nás. 

 Z redakční pošty: Text - Martina Vodrušková, Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice, foto - Ladislav Beran

   U příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal Český červený kříž za podpory Města Prachatice v Zahradní ulici v sobotu 16. září akci, která příchozím návštěvníkům předvedla mnoho zajímavostí nejen z první pomoci.

   Dobrovolníci ČČK, mezi nimi i žáci ZŠ Národní, ZŠ Vodňanská a ZŠ Zlatá stezka 387, seznámili příchozí s postupy první pomoci u popálenin či amputace prstu, záchranáři ZZS se věnovali seznámení návštěvníků s profesionálními postupy při ošetření různých poranění.

   Kolegové z pracoviště prevence, ochrany obyvatel a krizového řízení územního odboru HZS Prachatice se věnovali zásadám evakuace nebo individuální ochrany při mimořádných událostech. Nezapomněli jsme ani na význam dárcovství krve a jeho důležitost. Prezentace Preventu 99 pak byla věnována drogové problematice a prevenci.

   Jako doplnění zde byla k prohlédnutí vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Současně byla i možnost vyzkoušet si chůzi s fingovanými promile alkoholu v krvi.
Ani letos jsme nevynechali měření krevního tlaku a aktivity Zdravého města Prachatice jsme si přiblížili zábavnou formou.

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací. Těšíme se na další ročníky!

 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist