Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Děti z Mateřské školy Paraplíčko vyrobily bylinkový herbář

 PRACHATICE - 19. září 2017 - 14:29 - Léto končí, blíží se podzim a všude se začíná sklízet letošní úroda. Také děti z Paraplíčka se pustily do práce na našich bylinkových záhonech.

 Z redakční pošty: MŠ Česká – Paraplíčko, text: Mirka Studená, foto: kolektiv učitelek MŠ

   Nejdříve si každou rostlinku důkladně prohlédly, osahaly a očichaly. Paní učitelka jim řekla, proč je užitečná třeba máta, šalvěj a meduňka, že petrželku a pažitku dáváme do polévky a oregano s tymiánem jsou  výborné na pizzu.

   Potom jsme si každou bylinku dali mezi dva čisté papíry, pořádně zatížili a počkali, až se nám krásně vyrovnají a usuší. Vylisované rostliny děti s paní učitelkou opatrně nalepily na tvrdou čtvrtku, pod každou napsaly její jméno, jednotlivé listy vsunuly do průhledných fólií a zacvakly do šanonu. Vznikl nám tak přehledný herbář, podle kterého teď již vždycky dokážeme každou bylinu na naší zahradě poznat a pojmenovat.

   Třeťáci si z vylisovaných bylinek vytvořili krásný obraz, který jim voní v šatně na nástěnce. A protože se všechny byliny do herbáře ani na koláž nevešly, ty zbylé si usušíme a v zimě z nich budeme vařit výborné čaje proti rýmě, kašli a nachlazení.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist