Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Mikroregion Vlachovo Březí připravil premiérově závod štafet

 VLACHOVO BŘEZÍ - 17. září 2017 - 9:00 - V okolí vlachovobřezského koupaliště se ve čtvrtek 7. září uskutečnil zajímavý sportovní závod. Mikroregion Vlachovo Březí, sdružující obce a města od Záblatí k Volyni až po Strunkovice nad Blanicí, uspořádal pro děti mladší 15ti let sportovní štafetový trojboj.

 Z redakční pošty: ZŠ Vlachovo Březí

   Zajímavý závod byl sestaven ze tří disciplín – BĚH – JÍZDA NA KOLE – BIATLON. Hlavním pořadatelem této sportovní akce byl Josef Urban – manažer specialista pro rozvoj mikroregionu, dále se pak o organizaci závodu postarali starosta Města Vlachova Březí Lubomír Dragoun a ředitel zdejší základní školy Michal Novotný.

   Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 1. st ZŠ a 2. st ZŠ. Závodu se účastnila tříčlenná smíšená družstva – vždy musela být v družstvu alespoň jedna slečna. V jednotlivých družstvech měli chlapci a děvčata rozdělené soutěžní disciplíny.

   Start a cíl celého závodu byl u stánku na koupališti. Začínalo se během, sportovci absolvovali 1 nebo 2 šestisetmetrová kola, podle toho, zda se jednalo o mladší či starší kategorii. Potom závodníci předali štafetu cyklistům, kteří se vydali opět na jeden či dva asi 2 km dlouhé okruhy.

   Třetí disciplínou byl biatlon, ten byl do soutěže zařazen místo plavání. Chladná voda již nedovolila absolvovat původně začleněnou disciplínu. Biatlon byl příjemným zpestřením celého trojboje. Chlapci a děvčata běželi kolem koupaliště a zde na ně na dvou místech čekala dvě stanoviště střelby – ve stoje a v leže. Nepřesná střelba byla stejně jako v zimním biatlonu „ohodnocena“ trestnými koly.

   Čas běžců a cyklistů se sečetl s časem, kterého dosáhl biatlonista, a celkové výsledky byly okamžitě známy.

   Soutěž je putovní. Město Vlachovo Březí mělo tu čest uspořádat 1. ročník. V příštím roce si společně zasportujeme na jiném místě mikroregionu!Celkové výsledky:

Mladší kategorie: 1. – 5. třída ZŠ

10 družstev

Vlachovo Březí – 1. místo
Šumavské Hoštice – 2. místo
Mexičané – 3. místo
Chlumany – 4.
Újezdec – 5.
Žárovná – 6.
Konopiště – 7.
Nakvasovice – 8.
Uhřice – 9.
Lipovice – 10.

Starší kategorie: 6. – 9. třída ZŠ

11 družstev

Mexičané – 1. místo
Chlumany – 2. místo
Šumavské Hoštice – 3. místo
Záblatí – 4.
Lipovice – 4.
Bohunice – 5.
Lažiště – 6.
Vlachovo Březí – 7.
Bušanovice – 8.
Tvrzice – 9.
Dub – 10.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist