Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Obec baráčníků Prachatice chystá k výročí republiky výstavu

 PRACHATICE - 17. září 2017 - 8:35 - Více než 135 let existuje baráčnická tradice. Ta spojuje lidi ve snaze o to, udržovat staročeské zvyky a tradice a uchovávat původní kroje Čech, Moravy a Slovenska. Prachatická baráčnická obec chystá na výročí vzniku samostatného Československa výstavu.

 Z redakční pošty: Obec baráčníků Vitoraz Prachatice

   Objeví se na ní fotografie, kroje i staročeské tradice i s doprovodným programem - sborovým zpěvem jihočeských tetiček a ochutnávkou pravých prachatických hnětýnek.

   Patnáct tisíc korun, potřebných k uspořádání výstavy, se podařilo získat ve veřejné sbírce Plníme přání seniorům. Díky štědrým dárcům a společnosti Sodexo Benefity, která zdvojnásobila každý jednotlivý příspěvek, se přání obce Baráčníků Vitoraz Prachatice může stát skutečností. Tetičky a sousedé, jak se členové obce Baráčníků navzájem oslovují, tak mohou předat staročeské zvyky a historii svého spolku dál.

   Projekt společnosti Sodexo Plníme přání seniorům letos v 5. ročníku sbírky podpořil celkem 31 přání v hodnotě 772 a půl tisíce korun. Za pět let veřejné sbírky pro seniory se podařilo splnit 169 přání za více než 4,5 milionu korun.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist