Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Potkáme opět Světlušky, dobrovolnice Českého červeného kříže

 PRACHATICE - 12. září - 2017 - 13:56 - Od pondělka 11. do pátku 15. září budeme potkávat v Prachaticích, Lažišti a Strunkovicích nad Blanicí Světlušky čili dobrovolnice Českého červeného kříže. Ty se zapojily do celostátní sbírky pro Světlušku - dlouhodobého projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu založeného na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

 Z redakční pošty: Text a foto - Martina Vondrušková, OS ČČK Prachatice

   Již od roku 2003 Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: Znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.

   Sbírka Světluška podporuje například ranou péči pro nevidomé a kombinovaně postižené děti, pořízení speciálních pomůcek jako je PC s hlasovým výstupem a braillským řádkem, čtecí lupy, mluvící zápisníky atp., pořízení vodících psů, načítání zvukových knih a komentování filmů a mnoho dalších aktivit určených dětem a dospělým se zrakovým postižením. Projekt také podporuje nadané studenty v rozvoji talentu, tvořivých schopností a studiu.

   Zakoupením propisky, peněženky, zubního kartáčku nebo tykadel můžete i vy podpořit pomoc lidem s těžkým osudem a velkým elánem do života. Konkrétní příběhy lidí, kterým nadační fond již pomohl, najdete na www.svetluska.net.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist