Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatičtí lukostřelci jezdí celý rok na republikové soutěže

 PRACHATICE - 11. září 2017 - 11:47 - Prachatický lukostřelecký klub AWEN Prachatice pod vedením Tomáše Uhlíka se celoročně zúčastňuje republikových soutěží ATL (Asociace tradiční lukostřelby). V průběhu roku probíhají soutěže, kde se děti, dorost i dospělí lukostřelci zúčastňují závodů a reprezentují město Prachatice.

 Z redakční pošty: Tomáš Uhlík, Prachatice

   Lukostřelecký klub AWEN Prachatice funguje pod Střelnicí Prachatice a snaží se zdokonalovat svoje zázemí na trénování. Letos se podařilo od města Prachatice z Grantu na podporu Sportu získat finanční prostředky na nákup 3D terčů zvířat, aby děti a dorost mohli trénovat a zdokonalovat se ve střelbě na 3D terče, což je další specifikací, která se na závodech pravidelně objevuje. Tímto bychom rádi městu Prachatice poděkovali, že nás takto podporuje v tak finančně náročném sportu a i v Prachaticích se může tento sport rozvíjet.

   Lukostřelci z klubu AWEN se umísťují na předních místech a vozí často i medaile. Zrovna na konci prázdnin proběhly závody v Českém ráji Skalanské vejce 2017 i odtud jsme přivezli několik medailí. Bohužel účast našeho klubu na těchto závodech byla menší než obvykle, vzhledem k tomu, že se závody konaly o prázdninách a spousta dětí a dorostenců bylo na dovolených a táborech. Na těchto závodech získala v kategorii dorost stříbrnou medaili Dominika Jurčová, která je již „ostřílený“ dorostenec a v příštím roce jí čeká již liga na pozici dospělých. Bronzovou medaili získala Sandra Uhlíková, která čerstvě do kategorie dorostenci v letošním roce vstoupila, a i tak si dokázala již sáhnout na medaili. Sandra nejen že v letošním roce přešla do nové náročnější kategorie dorostenců, ale také bylo potřeba obnovit její vybavení na lukostřelbu, což není levná záležitost, proto jsme využili Grantu města pro talentované děti a podařilo se získat finanční podporu i pro ni jako jednotlivce. (Sandra mimo to letos začala jako brankářka v prachatickém hokejbalovém týmu, kde se sportovní vybavení pohybuje také v řádech desetitisíců korun). Finanční grant pomohl k tomu, že tato nadějná sportovkyně mohla provozovat oba sporty. Tímto městu za jeho Grant děkujeme.

   I nadále nás čeká ještě několik soutěží, kde se pokusíme získat další medaile. Mimo to celoročně na závodech usilujeme o umístění v celorepublikové lize, takže zabojujeme a uvidíme.

   Čekají nás ještě závody u Netolic na Hrádečku, v kouzelném prostředí zámecké zahrady na Sychrově, v Manětíně či na Klepákově mlýně.
Rádi bychom také poděkovali rodičům, kteří své malé lukostřelce podporují, kupují jim nelevné kvalitní vybavení a vozí svoje lukostřelce na závody.

   Tréninky probíhají v Prachaticích na střelnici. V případě, že budete mít zájem, koukněte na stránky střelnice případně Lukostřeleckého klubu AWEN Prachatice a přijďte se podívat a zastřílet si s námi, či rozšířit naše řady!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist