Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Kytice květů k Rosenauerovu pomníku u plavebního kanálu

 NOVÁ PEC - 3. září 2017 - 20:50 - V noci v pátku 18. srpna na sobotu 19. srpna na Šumavě řádil vichr a postihly ji polomy. Jednou z nejhůře zasažených oblastí byly svahy Třístoličníku a Plechého mezi Stožcem a Novou Pecí, především kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, zejména u Rosenauerovy kapličky.

 Z redakční pošty: Hynek Hladík, plavební ředitel Schwarzenberského plavebního  kanálu

   Po dohodě s P. Karlem Falářem bylo rozhodnuto, že poutní mše svatá u Rosenauerovy kapličky Korunování Panny Marie, tedy v místě, kde se často u obrazu Panny Marie modlil stavitel Schwarzenberského plavebního kanálu, tehdy zvaného Vídeňský či Krumlovsko-vídeňský, se v sobotu 19. konat nebude.

   V následujících dnech Správa Národního parku Šumava uvolnila většinu cest, mezi nimi i doprovodnou cestu podél plavebního kanálu. V úterý 29. srpna bylo možno projíždět prakticky v celé délce plavebního kanálu s výjimkou asi 300 metrů dlouhého úseku mezi tzv. Konírnou a křižovatkou u Rosenauerova pomníku.

   V úseku, ve kterém měla proběhnout 2. září ukázka plavení dříví, byly navíc překážky v korytě, proto bylo rozhodnuto o zrušení ukázek. Informace o tom byla předána médiím a informačním centrům v oblasti na obou stranách státních hranic - v Čechách, v Bavorsku a v Rakousku.
Plavební ředitel rozhodl, že v termínu plánované ukázky plavení dříví položí kytici lesního kvítí u Rosenauerova pomníku, aby připomněl velkého muže, který se stavbou plavebního kanálu tak hluboce zapsal do dějin Šumavy.

   Sobotní počasí jistě nevylákalo na Šumavu mnoho turistů. Téměř celé dopoledne pršelo, teplota klesla k osmi stupňům. Nebylo tedy divu, že s výjimkou plavebního ředitele k Rosenauerovu pomníku nikdo nepřišel. I za deště a sám uprostřed lesa položil plavební ředitel kytici.

   Akce byla součástí hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, který je od září 2017 do září následujícího roku podpořena z prostředků Evropské unie - Fondu malých projektů AT - CZ 2014-2018, Města Prachatice a Obce Nová Pec.

   PS: Úsek doprovodné cesty dlouhý cca 300 m mezi Konírnou a křižovatkou u Rosenauerova pomníku je uvolněn od polomů, je schůdný, s opatrností sjízdný i na kole. V pátek 01. září jej uvolnil Pavel Štětina ml.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist