Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Malý esoterický festival pro širokou veřejnost v Prachaticích

 PRACHATICE - 27. srpna 2017 - 9:16 - Malý esoterický festival - tak zněl název projektu, který se konal o víkendu 19. a 20. srpna v domě Křižovatka u parku. Hovořilo se o numerologii, buddhismu, Indii, prosperitě i čakrách.

 Z redakční pošty: Jiří Gabriel Kučera – realizátor projektu

   Projekt provázela myšlenka vytvořit „Malý esoterický festival“ pro širokou veřejnost na území města Prachatic a nabídnout tak soubor přednášek a workshopů, kde si každý z účastníků mohl vybrat téma, které jej zajímá. Tato alternativní nabídka mohla pomoci lidem s duchovním rozvojem, prací na své osobnosti a rozšířila informace o esoterice.

   O numerologii hovořila Ivana Inšana Píhová: „Datum narození je specifický a speciální kód. Je to jakýsi manuál či návod na život. Je to naše visačka.“ Mezi otázkami padla například i ta, co lidé, kteří se narodili ve stejný den? „Ani na stromě nenajdete dva stejné listy,“ shrnula numeroložka Ivana. Účastníci si vyslechli, jak je ovlivňuje například telefonní číslo, adresa, jméno a datum narození.

   Buddhismus, respektive Diamantovou cestu, představil Karel Kindl. Buddhismus neoperuje s Bohem jako vyšší autoritou, ale „...Diamantová cesta je cesta inspirace a vděčnosti,“ uvedl pan Kindl. A jak dále řekl: „Je třeba si najít dobrého učitele, protože knížka vám neodpoví na aktuální situaci, ve které se nacházíte. Životy je třeba prožít, ne o nich přemýšlet.“

   Buddhismus hovoří o vyprázdnění mysli. Jen tak člověk může dojít klidu a harmonie, kdy ho zlé myšlenky nebudou užírat a krást mu životní energii. „Je to jako když přestaneme házet tygrovi krvavé maso, či vpustíme zloděje do prázdného domu,“ shrnul Karel Kindl.

   Sobotní den ukončil velmi zajímavou přednáškou o Indii Jan Rychlík: „Všechno se chce uzdravit, je to přirozené. Jen neznáme cestu.“ Duchovní život definoval tak, že je třeba se zabývat tím, co má člověk v sobě, zvláště myšlenkami: „Je myšlenka patogen, nebo podporuje život?“

   A během celé přednášky mluvil o svých životních zkušenostech, „náhodách“ a systému, který používá, či sám vytvořil. Jeho doménou je Reiki, Konstelace, Dikša, Hvězdné esence a Konstelace ve Škole osobní transformace a samozřejmě meditace, kterou začínal svou duchovní cestu. Celá beseda byl nezapomenutelný zážitek a krásné zastavení.

   Neděli zahájila paní Lena Jasmína Hýbková s tématem „Duchovno X Finance“. A jak sama uvedla: „Jsem tu na světě proto, aby mi bylo dobře,“, a tak i její přednáška nás účastníky vtáhla do prosperity a zdravého sebevědomí. Vysvětlila, jak je důležité nastavit mysl se zákony prosperity, tedy poodhalila nám 7 klíčů k jejímu nastavení a propojila se 7 duchovními zákony. „Je důležité neopomínat vděčnost, jelikož vděčnost a strach nejsou kamarádi,“ shrnula k tématu, jak nás ovlivňuje prostředí. Někdy je třeba vyhnout se nezdravému prostředí, jelikož když nejsme silní „infikuje nás virem nedostatku,“ uvedla závěrem.

   Poslední téma se týkalo čaker a energie těl. Čakry jsou energetická místa v našem těle, a skrze ně transformujeme životní energii. Účastníci se nejdříve zamysleli nad tím, co jsou, co cítí, co dělají, co milují, jak hovoří, co vidí a co vědí, a poté si odpovědi propojili s vyzařováním čaker.

   „Vaše odpověď co JSTE souvisí se stabilitou, samostatností, jistotou, oporou, financemi, sílou a rodinou. Pokud však pociťujete v kostech, zubech, nohách, tlustém střevě či krvi nezdravou energii, je třeba se podívat na toto téma ve vašem životě a na to, co jste. Chce to vaše duše?“ ptal se Jiří Gabriel Kučera. Vysvětlením funkce čaker a smyslu energetických těl se došlo k závěru, že je třeba léčení na více úrovních – těla, srdce, mysli i duše.

   Malý esoterický festival tak pomohl lidem s možností různých pohledů nejen na naše tělo, prostředí, ale i životní cestu. Tento projekt byl finančně podpořen rozpočtem města Prachatice výzvou č. 1/Volnočasové aktivity 2017.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist