Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Aktuální průchodnost turistických stezek v postižené Šumavě

 VIMPERK - 24. srpna 2017 - 15:45 - Aktuální situace s průchodností turistických stezek v oblasti Stožce a Nové Pece je taková, že všechny, které byly neprůchodné po páteční bouři, jsou již zpřístupněny - tedy i Schwarzenberský kanál po celé své trase. Právě to je nejčastější dotaz návštěvníků - sdělil nám dnes, ve čtvrtek 24. srpna, před 13:00 Jan Dvořák. (red)

 Z redakční pošty: Jan Dvořák, tiskový mluvčí, Správa NP Šumava

   Neplatí to pouze pro cestu z hraničního přechodu 1/10 Rakouská cesta (červená TZT směrem na Plechý) až po křížení se žlutou TZT v místě Pod Plechým (mapka: https://mapy.cz/s/1YV3w). Zde budou odklízecí práce ještě pokračovat.

   A pro trasy, kde platí zákaz vstupu (viz. mapy v příloze).

   V pátek 25. srpna dopoledne proběhne úklid Vltavské cesty v úseku ze Stožce do Nové Pece. Tato cesta je sice průjezdná již od soboty, ale stále na ní leží zbytky po odklízení vyvrácených a zlomených stromů, což působí problémy především in-line bruslařům, a proto ji necháváme před víkendem strojově zamést.

   Návštěvníci se mohou o aktuální situaci informovat na infocentru Správy NP Šumava ve Stožci, a to buď osobně nebo na telefonech: 388 335 014, 731 530 466, případně e-mailu: isstozec@npsumava.cz.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist