Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Výstava nevidomého výtvarníka Pavla Slámy stále zní

 PRACHATICE - 16. srpna 2018 - 14:59 - Unikání hmatová výstava reliéfů z pálené hlíny, jejichž autorem byl nevidomý výtvarník Pavel Sláma, trvala v Domě na křižovatce v Prachaticích od poloviny července do konce tohoto prvního prázdninového měsíce. Ve svém průběhu se stala příležitostí k dalším setkáním a aktivitám. Bohaté zážitky v návštěvnících a účastnících doznívají dodnes.

 Z redakční pošty: Ivana Stránská, předsedkyně odbočky SONS Prachatice - Vimperk

   Několika snímky se vracíme ještě k vernisáži výstavy, při níž po vystoupení Jarušky a Marušky vyprávěl Štěpán Axman o tom, jak reliéfy vznikaly. Nechybělo ani poděkování Jihočeskému kraji za poskytnutí grantu, díky kterému bylo možné výstavu uspořádat. 

   Samotná výstava nabídla příležitost prohlédnout si a osahat vystavené exponáty. Návštěvníci byli podle vlastních slov výstavou unešeni, nadšeni, velice mile překvapeni a hlavně jim poskytla zase jiný pohled na umění a lidi kolem nás. Ukázala, co všechno jsme schopni se i s hendikepem, ať jakýmkoli, naučit, pokud máme chuť, zápal a dobrého mentora.

   Ani ne týden po zahájení výstavy se tu z iniciativy SONS Prachatice - Vimperk ve spolupráci s firmou Adaptech hodně lidí sešlo v prostorách KreBulu znovu. Příležitost jim poskytlo setkání na téma Nejlepší letní salát. S panem Kavanem z firmy Adaptech jsme utvořili tři družstva, která připravovala ten nejlepší letní salát. Suroviny byly do poslední chvíle tajné, takže jsme si nemohli přinést žádný recept.

   Zafungovala tvořivost a výsledek byl úžasný. Vznikly zajímavé kombinace. Nejlepší byly saláty Jarušky a Marušky Šímových, které je dělaly se svými asistenty. Děvčata si domů odnesla dobré moravské víno a byla moc potěšena.

   Zároveň se "salátovou soutěží" probíhala i prezentační akce firem Adaptech a Tyfloservis České Budějovice. Zájemci se seznámili s pomůckami a službami, které tyto firmy poskytují zrakově postiženým.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist