Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Dobré Posezení po lípou v Netolicích, od pohádky po dechovku

 NETOLICE - 8. srpna 2017 - 14:55 - Je již tradicí, že v první srpnovou sobotu pořádá Město Netolice pro veřejnost Posezení pod lípou. Než akce započne, je zapotřebí připravit zázemí pro diváky a účinkující. Tuto práci pro nás občany obětavě zajišťuje tým pod vedením pana Václava Srbeného. Jejich zásluhou můžeme usednout na lavičku pod stanem a sledovat účinkující na pódiu.  

 Z redakční pošty: Jiřina Petrášková, Netolice

   O to, aby návštěvníci viděli i po setmění a mohli poslouchat hudbu, dbá s veškerou důkladností pan Zdeněk Motl. Díky nim se v sobotu 5. srpna odpoledne konala akce Posezení pod lípou na netolickém náměstí.   Program zahájila pohádka pro děti v podání Divadélka KOS z Českých Budějovic s názvem Kuba a čarodějnice. Statečný a obětavý Kuba potkal čarodějnici a zachránil královnu. Důležitý úkol připadl dětem, které naučily čarodějnici zpívat.   Po pohádce se upíraly zraky návštěvníků na exhibiční vystoupení gymnastek s náčiním ze sportovního klubu Máj České Budějovice, které se účastní soutěží po celé Evropě. Svůj um předvedla bez náčiní loňská mistryně ČR s kužely Anabel Julia Hirn, se švihadlem vystoupila držitelka několika medailí z MČR společných skladeb Karolina Kortánová. S obručí se představila účastnice Mistrovství Evropy 2015 a 2016 Denisa Hadáčová. Po ní pak s míčem držitelka dvou medailí z MČR mistrovské třídy v roce 2017 Natálie Kučerová. S kužely si pohrála Tereza Jeřábková, mimo jiné medailistka z MČR společenských skladeb, a se stuhou přišla několikanásobná medailistka Viktorie Jelínková.

   Všechny dívky v netolické hale připravuje na novou sezónu jejich trenérka paní Ivana Pokorná. Děvčata sklidila u přítomných návštěvníků velký obdiv.

   Svůj čas mělo vystoupení divadla Continuo, které nabízí svá tvůrčí pojetí v prostorách zámecké zahrady na Kratochvíli v rámci Kratochvílení s názvem V kruhu. I na netolickém náměstí byl živý zpívající kruh viděn.   K posezení patří neodmyslitelně dechovka, potěšit Netolické přijela populární jihočeská Malá kapela Pavla Havlíka z Českých Budějovic se svými písněmi. Po chvilce hudby ukázala taneční skupina Cetare, nejen orientální tance, ale i tanec z 30 let. K vidění byla i pestrost jejich tanečních obleků během vystoupení.   Od večera až do půlnoci se o hudbu postarala kapela Pavla Havlíka, která hrála známé a oblíbené melodie k poslechu i tanci. Během akce si mohli návštěvníci vybrat z bohaté nabídky připraveného občerstvení.    Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě akce města Netolice podíleli!

)

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist