Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ve Vimperku ztvární dřevosochaři do javoru život v osadách

 VIMPERK - 20. července 2017 - 9:12 - V pondělí 24. července začne 17. ročník vimperského setkání dřevosochařů. V 9:00 zahájí tuto tradiční vimperskou akci zástupci vedení města a pořádajícího odboru školství, kultury a cestovního ruchu. Vimperské dřevosochání bude probíhat od pondělí do čtvrtka 27. července.

 Z redakční pošty: Renata Lešková, odbor školství, kultury a CR, Městský úřad Vimperk 

   Rok se s rokem sešel a ve vimperském městském parku se představí čtveřice mistrů řezbářského řemesla na 17. ročníku Setkání dřevosochochařů. Dřevosochaři ztvární v letošním roce své myšlenky na téma „Život v osadách“ do javorového dřeva dodaného Městskými lesy Vimperk.

   Vimperské dřevosochání bude probíhat od pondělí 24. do čtvrtka 27. července, od 9:00 do 16:00. Součástí akce bude již tradiční speedcarving – ukázka řezby motorovou pilou na čas, který se uskuteční ve středu 26. července od 15:00 hodin. Výsledná díla z rychlořezby bychom velmi rádi využili jako dekoraci vimperských zákoutí nebo nově otevřené Stezky lesních skřítků u vodárny Solar.

   Letošní novinkou je výtvarná dílna pro děti, kterou povede nestor vimperského dřevosochání pan Milan Klement. Od pondělí do středy budeme v městském parku vytvářet prstovou loutku dle fantazie malých návštěvníků. Materiál pro tuto dílničku dodalo truhlářství Milana Klementa spolu s vimperskou firmou VAVI.

   V letošním roce akci opět finančně podpořil Jihočeský kraj. Partnerem akce je Hotel Zlatá hvězda, Městské lesy Vimperk a rodinná firma VAVI.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist