Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Studenti vimperského a waldkirchenského gymnázia v přírodě

 ŠUMAVA - 9. července 2017 - 19:46 - Společného projektu obou škol nazvaného „Příroda nezná hranice“ se zúčastnilo 15 studentů kvarty Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické ve Vimperku a 19 studentů třídy 8b Gymnázia Johanna Gutenberga ve Waldkirchenu.

 Z redakční pošty: Text a foto - Zdeňka Zámečníková, Roman Hajník, Vendulka Huříková

   Studenty doprovázeli třídní učitelé Mgr. Vendulka Huříková a StR. Jürgen Schanzer, dále Mgr. Zdeňka Zámečníková a StRefin Annalena Post.

   Program projektu byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a proběhl ve dnech 26.–28. 6. 2017 ve Středisku environmentálního vzdělávání Národního parku Šumava na Horské Kvildě. Skládal se ze dvou půldenních a jednoho celodenního programu, který zajistili odborní lektoři národního parku, a ze společných činností podporujících vzájemnou komunikaci mezi studenty obou škol.

   V rámci programu „Národní park Šumava“ se studenti zaměřili na informace o smyslu existence národních parků Šumava a Bavorský les a ochrany přírody v nich, poznávali šumavské vrcholy, jejich dvojjazyčné názvy, seznámili se s biotopy a přiřazovali k nim typická zvířata a rostliny. Uvědomili si, že se dá lesu i naslouchat a že se příroda vůbec dá vnímat doslova všemi smysly. Při celodenním putování šumavskou krajinou (pěší túra „Šumavou pěšky“ na Rokytu a zpět) se učili rozeznávat stopy jednotlivých druhů zvířat a zkusili si napodobit různé způsoby zvířecí chůze. Při seskládání ptačího domina poznávali ptačí druhy typické pro Šumavu. Aktivity ve smíšených česko-bavorských skupinách doplnilo skupinové luštění křížovky, posezení u ohně s kytarou, jazykové hříčky, míčové a pohybové hry.   Zatímco si čeští studenti prohloubili znalosti německého jazyka, ti waldkirchenští si osvojili základní české konverzační fráze a některá potřebná česká slova. Vydařený společný projekt tak obohatil již bezmála 27 let trvající partnerství obou škol o další formu spolupráce. Při pobytu na Horské Kvildě se studenti navíc seznámili s projektem „Grenzen bewegen/Hýbat hranicemi“, který jim představil Herbert Pöhnl, a vytvořením společné fotografie tento projekt také podpořili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist