Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Voda Křišťanovického rybníku se bude jistě při triatlonu vařit!

 KŘIŠŤANOVICE - 4. července 2017 - 13:18 - Kvapem se přiblížil start prvního ročníku závodu Hus Muž. Již ve středu 5. července v 18:00 odstartuje program na pláži Křišťanovického rybníka běžeckými závody. Čtvrteční dopoledne bude patřit sportujícím dětem, hlavní závod odstartuje ve 13:00.

 Z redakční pošty: Za organizátory - Michal Piloušek mladší, foto cyklisty v lese - Václav Pancer, foto z depa - Jiří Januška

   Nejvýše položený rybník v České republice se bude zase po dvou letech vařit, až do něj skočí početné pole triatlonistů. Ti dospělí si letos mohou vybrat z tratí 1 km plavání, 30 km horského kola a 8 km běhu nebo z poloviční distance. Závod zkrátil oproti svému předchůdci, kterým byla Xterra, jak triatlon, tak distance i náročnost tratí.

   Cíl přitáhnout hlavně amatéry se, zřejmě, podařil. I tak startovní listina hlásí zajímavá jména. „Na start běhu se mimo jiné postaví i Jan Bláha, jeden z nejlepších běžců české historie. V triatlonu potom přijede téměř kompletní česká špička, čekáme ještě na potvrzení několika jmen, ale už teď budou na startu třeba mistr republiky Luboš Truhlář nebo Václav Holub, který zvládnul být v roce 2014 šestý na světovém poháru právě v Prachaticích. Kromě nich se bude závodů účastnit řada hokejistů, fotbalistů, plavců nebo bývalých triatlonistů, kteří si zpestří přípravu nebo zavzpomínají na triatlonm,“ představuje ty nejlepší Michal Piloušek.

   I přesto je závod zaměřen především na hobíky, a proto byly už v předstihu označené tratě závodu, aby si je mohli váhaví zájemci dopředu projet a pak se rozhodnout pro start. Začátek šipek je v kempu u rybníka, modrá šipka a fábory červenobílé barvy značí kolo a červené šipky a fábory běh. Možnost vyzkoušet si terény tratí již využívá poměrně hodně závodníků, kteří přijíždějí na jih Čech v předstihu.

   A na co se mohou těšit děti? Pro nejmenší jsou připraveny závody v běhu na 300 a 600 metrů, pro osmileté a starší i celý triatlon. Plavání bude přímo v rybníce, kolo potom po cestách okolo hráze a po loukách, a běh na travnatém podkladu. Děti budou rozděleny dle věku do kategorií po dvou ročnících, aby měl každý šanci vyhrát. Vítězové si odnesou domů diplomy, každý účastník potom originální ručně vyráběné medaile a sladkosti. „Navíc na místě bude spousta atrakcí pro děti - půjčovna loděk a paddle boardů, trampolína, ruské kuželky a další,“ zve Piloušek.

   Dospělí závodníci se můžou těšit nejen na sportovní zážitek prvotřídní kvality, ale také na převlékárny, wc, bohatě vybavené občerstvovací stanice, čipovou časomíru, zajímavé a hodnotné ceny od sponzorů, ale také na vychlazené prachatické pivo v cíli a poukaz na špekáček k opečení zdarma.

   „Máme už přes 70 přihlášek, zájem závodníků nás mile překvapil,“ říká Michal Piloušek, pořadatel závodu. Další borce a především děti očekávají pořadatelé ještě s přihláškou na místě. Systém časomíry umožnil přihlášku dopředu on-line, ale samozřejmě zůstává i možnost přijít před startem na pláž rybníka a přihlásit se přímo tam. Na běh probíhá registrace ve středu od 17:00 do 17:55, start je v 18:00. Na dětské závody ve čtvrtek 6. července od 8:00 do 9:30, startuje se už v 10 hodin. Na hlavní distance potom od 8:00 do 12:00, kdy start následuje ve 13 hodin.

   Celý program závodních dní najdete na facebooku Hus Muže. Průběh závodu lze sledovat i v aplikaci STOPNITO pro mobilní telefony a tablety, kde se budou on-line zobrazovat výsledky jednotlivých závodníků.

   Bohatý program pro celou rodinu zve vás všechny k břehům Křišťanovického rybníka již tuto středu a především tento čtvrtek. Více informací najdete na www.facebook.com/husmuztriathlon.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist