Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Exkurze žáků do členských firem JHK - výběr budoucí profese

 PRACHATICE - 4. července 2017 - 10:36 - „Žít virtuální svět, plný internetu a sociálních sítí, je pro dospívající generaci mladých lidí již samozřejmostí. Představit si reálnou podobu výrobního podniku a ztotožnit se s některými odbornými profesemi, které je možné studovat po základní škole, znají žáci pouze z doslechu,“ podotýká Kateřina Třísková, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory, Prachatice.

 Připravili: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews, Kateřina Třísková, ředitelka oblastní kanceláře JHK v Prachaticích

   Jihočeská hospodářská komora se na sklonku letošního školního roku rozhodla žákům základních škol v Prachaticích přiblížit konkrétní profese přímo ve výrobních prostorách svých členských firem. „Vítejte ve firmě TCF Vzduchotechnika na průmyslové zóně,“ s úsměvem na tváři přivítal žáky jednatel společnosti Jiří Malý a dodal: „I já jsem absolventem třídy 8.A ZŠ Národní a garantuji vám, že, kdo se stane svářečem nebo obráběčem kovů, okamžitě u nás najde zaměstnání.“

   Žáci se svými učiteli si prošli výrobní halu společnosti, nahlédli do moderní počítačové pracovny a na dvoře obdivovali obří ventilátory, které byly připraveny k expedici.

   „Pro správný výběr profesní dráhy je reálná představa velice důležitá a proto doufáme, že jsme žákům rozšířili obzor a dali jim možnost výběru, jakou cestu si zvolit po ukončení povinné školní docházky,“ dodala Kateřina Třísková z Jihočeské hospodářské komory, oblast Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist