Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Srážková voda šetří hospodařící vimperské Nerudovce finance

 VIMPERK - 29. června 2017 - 15:20 - Střední škola Vimperk umí hospodařit s dešťovou vodou. V rámci rekonstrukce školního dvora byl dokončen i projekt Hospodaření se srážkovou vodou. Projekt měl  svou technickou, výukovou, ekologickou i ekonomickou stránku.

 Z redakční pošty: SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova

   Voda je zachycována z ploch střech v areálu školy a akumulována v podzemní nádrži o objemu 7,62 m3. Odtud je rozvedena do prostor školního dvora, kde slouží k pravidelnému zavlažování vegetace -  trávníků a okolní zeleně - a k případnému kropení a čištění zpevněných ploch. Na výstavbě tohoto sběrného a zavlažovacího systému se podíleli také žáci učebního oboru instalatér v rámci odborného výcviku.

   Hlavní ekologicko - ekonomický záměr projektu se podařilo zcela naplnit. Škola systematicky využívá vodního zdroje ze sběrné nádrže. Nejvíce však v letních měsících, kdy v důsledku klimatických změn nastávají častější období bez pravidelných srážek, a tedy bez možnosti přirozené závlahy vegetace.

   Hlavní myšlenka, na niž vzápětí navázala i tvorba projektu, vznikla v roce 2014. Realizace byla provedena roku 2016 a nyní, po ročním provozu se, zvláště ve stávajícím horkém období, opět potvrdil její přínos.

   Podrobné informace podá ředitel SŠ a ZŠ Vimperk Ing. Lubomír Pichler, na telefonu 388 416 136, e-mail: pichler@stredni-skola.eu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist