Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V KreBulu pršelo. Díky nově vyrobeným dešťovým holím žáků

 PRACHATICE - 28. června 2017 - 11:51 - V KreBul, o. p. s., pršelo, ale nebyl to žádný liják! Setkání v KreBulu využili žáci Základní školy Zlatá stezka 387 v rámci volných dní před blížícími se prázdninami, aby si vyrobili dešťové hole. 

 Z redakční pošty: Za KreBul, o.p.s., Jiří Gabriel Kučera

   Dešťová hůl je nástroj, který otáčivým pohybem vyvolává zvuk padajících kapek deště. Jsou jedním z mála terapeutických nástrojů s tak širokým a jemným působením na všechny oblasti lidského zdraví.

   Prostřednictvím zvuku dešťové hole se můžete lehce ocitnout v podzimním lese plném padajícího barevného listí, nebo na pláži moře se šuměním mořských vln. Mozek se tak prostřednictvím vláskových buněk dobije elektřinou, postupně se vypne nepřeberný tok myšlenek, tělo se uvolní a v mysli se začne odrážet realita taková, jaká je. Dešťová hůl pomáhá při rozvíjení jemné motoriky, ale také je paralelou k meditaci, kdy se zaměří pozornost na jeden bod a zbystří se smysly.

   Žákům se aktivita dařila, vyrobené hole byly kreativně ozdobeny a závěrem si všichni „zadeštili“. Děkujeme za setkání a těšíme se na další.
Setkání proběhlo v rámci projektu „Volnočas v Prachaticích“ podpořeného MŠMT i Jihočeským krajem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist