Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Vyhlášení nejlepších v soutěži Požární ochrana očima dětí

 VIMPERK - 28. června 2017 - 10:49 - V požární stanici Hasičského záchranného sboru ve Vimperku proběhlo ve čtvrtek 22. června slavnostní vyhlášení vítězů preventivně - výchovné soutěže Požární ochrana očima dětí. Zúčastnili se ho ředitel HZS ÚO Prachatice plk. Ing. Milan Raba, vedoucí rady prevence při Okresním sdružení hasičů v Prachaticích Josef Žižka a další příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

 Z redakční pošty: Za HZS JčK, ÚO Prachatice, por. Mgr. Martin Vávra

   Kromě převzetí diplomů, cen a sladké odměny od cukrárny U Jelena si účastníci měli možnost prohlédnout požární techniku vimperských profesionálních hasičů. Na důkladnou prohlídku však nakonec nedošlo, neboť byl vyhlášen požární poplach z důvodu požáru v nedaleké zahrádkářské kolonii. Nakonec na vlastní oči viděli opravdový výjezd hasičů.

   "Požární ochrana očima dětí“ je literárně - výtvarná soutěž vyhlašovaná Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. Mohou se jí zúčastnit děti, žáci a mládež ve věku do 18 let (mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy…) i mimoškolní (domovy dětí a mládeže, sbory dobrovolných hasičů…).

   V každé části - literární, výtvarné i části zpracované digitální technologií - se vyhodnocují tři nejlepší práce v každé kategorii a ty postupují dále do vyšších kol. Pro rok 2017 bylo zvoleno téma Historie požární ochrany.

   Okresního kola se na Prachaticku a Vimpersku zúčastnilo celkem 127 dětí (z 5 mateřských škol, 5 základních škol, 1 střední školy a 2 SDH). V letošním roce se povedlo umístit třem zástupcům našeho okresu na krajských medailových pozicích.

   Na prvním místě v literární soutěži, kategorie L1, se umístil Robert Kudýn, ZŠ a MŠ Borová Lada. Na druhé místo ve výtvarné soutěži, kategorie ZŠ 1, se dostal Jakub Štindl a druhé místo brala ve výtvarné soutěži kategorie ZŠ 2 Adéla Štindlová, oba ZŠ a MŠ Svatá Maří. Všem dětem děkujeme za účast a gratulujeme k umístění!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist