Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V prachatické Mateřské škole Paraplíčko se loučili předškoláci

 PRACHATICE - 26. června 2017 - 7:59 - Čtyři roky utekly jako voda, prázdniny klepou na dveře a zase je to tady. Naši budoucí prvňáci se loučí. Nikdo ale nestál o žádné smutnění, děti se chtěly se svojí školkou rozloučit hezky zvesela!

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Mirka Studená, Zuzka Málková, MŠ Česká - Paraplíčko, Prachatice

   Celý program zahájil svým vystoupením taneční soubor Beltina a vzali to pěkně "od podlahy". Potom předvedli předškoláci své poslední pásmo básniček, písniček a tanečků, které si se svými učitelkami v Paraplíčku nacvičili. Z hlediště se ozýval potlesk a slova uznání, maminkám a babičkám sem tam nějaká ta slzička přeci utekla, ale radost z toho, jak jsou děti šikovné, všechny smutky přemohla.

   Po programu se paní učitelky s každým školákem rozloučily přáním samých krásných známek, žádných poznámek a hodné paní učitelky. Děti dostaly pěkné knížky a drobné dárky, které jim budou připomínat bezstarostné chvíle strávené ve školce s kamarády. Nakonec přišla sladká tečka, o kterou se postaraly naše paní kuchařky. Po nazdobených piškotových roládách se jenom zaprášilo, to byla hostina!

   A protože si děti chtěly školku ještě pořádně užít, sešly se vpodvečer znovu, aby ve své třídě společně přenocovaly. Samozřejmě nesměly chybět ani paní učitelky Helenka, Jaruška a Zuzka. Všichni dorazili vybavení baterkou, oblíbeným plyšákem, dobrotami na snídani a hlavně skvělou náladou.

   Když byly všechny baterky vyzkoušené, jídlo uložené v chladničce a každý si vyhlédl to nejlepší místo na spaní, přišla paní učitelce „esemeska“. Skřítek Školáček v ní napsal, že ve stole paní učitelky schoval mapu, která děti dovede k pokladu. Cesta k němu nebyla vůbec jednoduchá. Přesně podle návodu v mapě prozkoumaly děti téměř celou zahradu. Vylézaly, podlézaly, přeskakovaly a slaňovaly dřevěné průlezky, s baterkami propátraly keře i bylinkové záhony, a protože se řídily Školáčkovým plánem, nakonec poklad našly. To bylo jásotu a radosti, byly v něm totiž samé bonbóny a pamlsky.

   Po takovém dobrodružství se již většině dětí začaly klížit oči. Tak rychle opláchnout, převléknout do pyžama a při pohádce pomalu usínat. Všichni spali celou noc a ráno si pochutnali na společné snídani.

   Tak, milí předškoláci, vykročte do života tou správnou nohou, mějte dobré přátele, vše ať se vám daří a když si vzpomenete, přijďte nás navštívit. K Paraplíčku cestu znáte!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist