Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Mladý V-BAND ZUŠ Volary přivezl zlato z Litvínova

 LITVÍNOV/VOLARY - 15. června 2017 - 15:04 - Ve dnech 9. a 10. června probíhalo v severočeském Litvínově ústřední (celostátní) kolo národní soutěže jazzových a ostatních orchestrů ZUŠ vyhlášené MŠMT ČR. Základní uměleckou školu Volary reprezentoval V-BAND, který postoupil z prvního místa v krajském kole. V Litvínově obhájil své prvenství a získal zlaté pásmo.

 Z redakční pošty: Mgr. Vít Pavlík, ředitel školy

   Konkurence byla v letošním roce obrovská. V-BAND dokázal přesvědčit o svých kvalitách mezinárodní porotu i přesto, že byl se svým věkovým průměrem 13,5 roku nejmladším souborem ze všech 49 soutěžících souborů.

   Tento úspěch volarské ZUŠ si zaslouží velkou gratulaci jak Kateřině Pavlíkové – umělecké vedoucí, tak pedagogům, kteří vyučují žáky v hlavních oborech a především členům orchestru, kteří skvěle reprezentovali nejen volarskou ZUŠ, ale i celé město Volary.

   V-BAND ZUŠ Volary vznikl v roce 2011. Za krátkou dobu se stihl vypracovat mezi nejlepší žákovské soubory v České republice. Tuto pozici potvrdil v roce 2014 získáním zlatého pásma v celostátním kole soutěže jazzových a ostatních orchestrů Základních uměleckých škol. V roce 2015 se stal vítězem rozhlasové a televizní soutěže Concerto Bohemia v kategorii do 16 let. Soubor má originální repertoár, který pro něj upravuje jeho umělecká vedoucí Kateřina Pavlíková.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist