Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Závěrečné zkoušky učňů oboru kuchař-číšník v novém

 VIMPERK - 12. června 2017 - 19:37 - Ve dnech 7. až 9. června žáci oboru kuchař - číšník Střední školy a Základní školy Vimperk vykonávali závěrečné praktické zkoušky. Ty jsou jednou z částí kompletní závěrečné zkoušky, potřebné pro získání výučního listu.

 Z redakční pošty: Antonín Olah, vedoucí učitel odborného výcviku,
SŠ a ZŠ Vimperk

   V letošním roce žáci vykonávali praktickou část zkoušek poprvé v naší vlastní školní restauraci „Svatý Rafael“ ve Vimperku, kde současně vykonávají odborný výcvik pod dohledem učitelů odborného výcviku.  Navázali jsme tak na tradici, kterou jsme v loňském roce začali ve školní jídelně naší školy v Prachaticích, kde žáci současně navštěvují školu a učí se teorii.   První den praktických závěrečných zkoušek žáci museli podle norem vypočítat všechny potřebné suroviny pro pokrmy, které jim byly zadány. Po úspěšném úkolu si museli dojít do skladu a pod dohledem zkoušejících si odebrat požadované a vypočítané množství surovin. Když měli vše připraveno, čekal je poslední úkol dne, a to zkouška odborných výrazů a konverzace v cizím jazyce.   Druhý a třetí den už žáci pracovali na konkrétním zadání závěrečných zkoušek. Jako v loňském roce připravovali čtyřchodové menu a prostření slavnostního stolu včetně obsluhy hostů. Museli uvařit polévku, teplý předkrm, který si sami vymysleli, dalším chodem byl hlavní pokrm, který je určen jednotným zadáním státní závěrečné zkoušky, a žáci si ho vylosují.

   Menu bylo zakončené moučníkem, proto žáci museli připravit i moučník, který byl zadán školou. Moučník je sice součástí závěrečných zkoušek, ale není součástí bodového ohodnocení. Moučník byl připraven za pomoci zkušební komise, která se skládala z učitelů odborného výcviku Petry Fouňové, Venduly Kabíčkové, Jaroslava Maxy a Antonína Olaha.

   Závěrečná zkouška vyvrcholila servisem slavnostního oběda, který byl slavnostně zahájen ředitelem školy Ing. Lubomírem Pichlerem, za účasti pozvaných hostů a zákazníků školní restaurace. V letošním roce pozvání k slavnostnímu obědu přijali, kromě jiných hostů, i poslankyně za Jihočeský kraj Mgr. Vlasta Bohdalová, starosta města Vimperka Mgr. Pavel Dvořák, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu města Prachatice Jiřina Dolejšková a Vimperka Mgr. Zdeněk Kuncl. Pozvání dále přijali i zástupci médií, Prachatického deníku Jana Vandlíčkova a Mgr. Zdeněk Přibyl za PrachatickoNews, v neposlední řadě partneři naší školy, kteří podporují žáky tohoto oboru a stálí hosté školní restaurace „Svatý Rafael“.   Po skončení třídenního maratónu se žáci dozvěděli výsledky závěrečné praktické zkoušky a slavnostně si připili nealko sektem se zkušební komisí k řádnému ukončení praktické zkoušky. Pak se odebrali k vlastní oslavě a hlavně přípravnému zákonnému volnu před ústní částí.   Jak závěrečné zkoušky vypadaly, se sami můžete podívat na fotografiích v tomto článku, na stránkách naší školy zde nebo na stránce školní restaurace na Facebooku.   Zároveň chci zdůraznit, že jsme na žáky byli celý rok přísní hlavně proto, aby si ze školy odnesli co nejvíce vědomostí a zkušenosti, které - ať chtějí nebo nechtějí - budou ve svém životě potřebovat. Současně chci poděkovat všem svým kolegům za jejich odbornou, trpělivou a důslednou práci, jak v odborném výcviku, tak v teoretickém vyučování.

 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist