Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Oslava 700. výročí založení osady Nebahovy se všem vydařila

 NEBAHOVY - 7. června 2017 - 14:21 - Za velké účasti občanů, rodáků a ostatních hostů se v sobotu 3. června konala v Nebahovech oslava 700. výročí založení osady Nebahovy. Obecní úřad ve spolupráci se SDH, mysliveckým sdružením, fotbalovým oddílem a za pomoci ostatních dobrovolníků zajistil pestrý program oslavy.

 Z redakční pošty: Text - MUDr. Ludmila Šímová, foto - František Šíma, Nebahovy

   V 11 hodin dopoledne se rozezvučel zvon a od kulturního domu se vydal průvod hasičů a myslivců v čele s vlajkonošem ke kapli. Zde se konala slavnostní bohoslužba a byla požehnána pamětní stuha. Poté prošel průvod s dechovou hudbou návsí k podiu a tam proběhla oficiální část oslavy.

   Po státní hymně pronesli krátké proslovy starosta obce František Mráz a pozvaní hosté. Pan vikář Josef Sláčik požehnal praporu a popřál všem občanům Nebahov, aby pod svým praporem zachovávali jednotu a dobré sousedské vztahy. Následoval křest knihy o Nebahovech, sepsané historikem Pavlem Fenclem speciálně k tomuto výročí. Kmotrem knihy se stal prachatický starosta Martin Malý. Oficiální část oslavy byla zakončena odhalením pamětní desky zasloužilému učiteli panu řídícímu Petru Němcovi.

   Po celé odpoledne na návsi vyhrávaly nejprve dechové kapely Babouci a Doubravanka, a pak až do půlnoci taneční skupina A-JE-TO. V sále kulturního domu současně probíhala výstava starých fotografií, která se setkala s velkým zájmem všech návštěvníků. Bylo možno také nahlédnout do kopie kroniky z let 1924-1974 a málokdo odešel bez zakoupení knihy  "Nebahovy".

   Pro děti byly připraveny skákací hrady a odpoledne se konaly dětské soutěže na místním hřišti, kde paralelně probíhal i fotbalový „sranda-mač“. V 18 hodin se všichni sešli na návsi u tradičního stavění máje.

   Během celého dne bylo postaráno i o pitný režim a díky slunečnému počasí se pivní kohoutky nezastavily. Teplé občerstvení zajišťovaly osvědčené firmy pana Lisického z Vimperka a pana Qua VU Van z Tábora.
Poděkování patří všem pořádajícím i všem návštěvníkům za bezproblémový průběh celé oslavy, kterou si jistě všichni skvěle užili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist