Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Projekt Světec Jan N. Neumann a jeho životní pouť má vítěze

 PRACHATICE - 5. června 2017 - 17:40 - Ve čtvrtek 1. června byl uzavřen a vyhodnocen výtvarný a literární projekt „Světec Jan N. Neumann a jeho životní pouť“, který prachatická farnost ve spolupráci s městem Prachatice vyhlásila na začátku školního roku. V zaplněném prachatickém kostele se sešli zástupci zúčastněných škol.

 Z redakční pošty: Lenka Hanžlová, Římskokatolická farnost Prachatice, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

   Ceny vítězům jednotlivých kategorií, zástupcům zúčastněných škol a dalším, kteří se na realizaci projektu velkou měrou podíleli, předávali starosta Prachatic Martin Malý, Mons. David Henzl, generální vikář Českobudějovické diecéze Římskokatolické církve z Českých Budějovic, ale i řádová sestra Sebastiana, která hodnotila literární část projektu.

   Do výtvarné části projektu přišlo 241 prací, z toho 12 velkoplošných, kolektivních. Dalších 22 prací je kombinovaných. V nich autoři obrázky doplnili textem. V literární části se životním příběhem světce nechalo inspirovat sedm tvůrců.

   Mezi pracemi je i velkoplošný herní plán o životní cestě sv. Jana, kalendář a herbář. Zapojila se i Natálka se zrakovým handicapem, která s pomocí své asistentky ztvárnila v obrázku pod názvem „Hvězdná mapa“ souhvězdí Cassiopeia, Severní koruna a část souhvězdí Draka. Toto dílo se vztahuje ke studentským létům Jana N. Neumanna v Českých Budějovicích (1824 – 1833) kdy se mimo jiné zabýval studiem hvězdných map.

   Nejen pro účastníky projektu byl určen bohatý doprovodný program v rámci Misijní pouti. Papežská misijní díla a kongregace sester boromejek obohatily den programem v parku hospice a rodném domě světce. Ve spolupráci se školami v regionu a Městským muzeem se poutníci i účastníci projektu mohli zastavit na místech spojených se životem sv. Jana a dozvědět se mnoho zajímavého.

   V muzeu se nachází stálá expozice o jeho životě, navíc byla obohacena o interaktivní program „Život v 19. století“. Kostel ožil scénkou o křtu malého Jana a studentky SPgŠ si připravily dramatické ztvárnění odkazu sv. Jana pro dnešní dobu. Seznam výherců projektu najdete na www.farnostprachatice.cz.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist