Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tour de Club ve Vimperku přínosem pro děti i trenéry florbalu

 VIMPERK - 25. května 2017 - 16:26 - Tour de Club, tak zní název projektu České florbalové unie. Jeho cílem je představit a názorně ukázat vedení klubu, trenérům, hráčům a rodičům, co, jak a proč by se mělo v dané kategorii na tréninku učit, abychom vychovávali budoucí špičkové florbalisty a florbalistky.

 Z redakční pošty: Michal Gabauer, oddíl florbalu TJ Šumavan Vimperk

   Po mimořádném úspěchu prvního ročníku vyhlásil Český florbal pro letošní rok druhé kolo projektu, do nějž se přihlásil a posléze byl vybrán také Šumavan Vimperk. Nejedná se o klasickou náborovou akci, ale o jakési „mini školení na míru“ pro konkrétní klub, které realizují přímo zástupci Českého florbalu.

   Termín konání byl domluven na pondělí 22. května a byla zvolena kategorie elévové a přípravky (věkové rozmezí 7-11 let). Do Vimperka dorazili čtyři zástupci Českého florbalu – hlavní metodik a garant projektu Marek Chlumský, dále trenéři Jan Marvánek a Petr Bína z pražské Sparty a hráč nejvyšší české soutěže Michal Kareš - rovněž ze Sparty Praha.

   Po krátkém úvodním představení projektu a seznámení s chodem klubu předvedli trenéři ukázkový devadesátiminutový trénink, zatímco metodik během tréninku popisoval obsah tréninku přítomným trenérům a vedení klubu. Trénink byl realizován atraktivní herní formou se zaměřením na všestranný pohybový rozvoj, techniku vedení míčku a cvičení jeden proti jednomu, s cílem naučit děti rozhodovat se rychle a samostatně.

   Děti si v příjemné domácí atmosféře vyzkoušely novou a zábavnější metodu tréninku, která jim zároveň vytváří prostor pro vlastní seberealizaci. Kluboví trenéři díky projektu získali nové poznatky, které mohou uplatnit v další práci s dětmi. Zejména pro menší kluby je tato akce skvělým nástrojem k jejich dalšímu rozvoji.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist